utenos-kolegija.lt
Utenos kolegijos studentai gali kreiptis psichologinės pagalbos, kai patiria emocinius sunkumus, kai yra sunku mokytis, kamuoja nerimas, vienišumo jausmas, liūdesys, motyvacijos stoka, kai atsiranda nesutarimų su aplinkiniais, sunku priimti sprendimus, aplanko slegiančios mintys, kai atrodo, kad nėra išeities. Taip pat galima kreiptis paveiktiems asmeninių traumų, skyrybų, šeimos narių netekties ar sunkios ligos, turintiems problemų darbe ar moksle, valgymo sutrikimų, piktnaudžiaujantiems alkoholiu ar kitomis narkotinėmis medžiagomis.
 
Dėl psichologinių konsultacijų galima kreiptis ne tik asmeniniais klausimais ir klausimais, susijusiais su psichologine sveikata, bet ir su studijomis: laiko planavimo, efektyvaus mokymosi, motyvacijos stokos, viešo kalbėjimo klausimais.
Kviečiame Utenos kolegijos studentus registruotis į konfidencialias nemokamas psichologines konsultacijas.
 
Kontaktai: 
Psichologė Ona Šeduikienė
 
El. paštas: onute.seduikiene@lss.lt  
tel. 8 678 23019
 
Psichologinis konsultavimas skirtas norintiems geriau suprasti save ir savo elgesį, pažinti savo jausmus, didinti sąmoningumą bendraujant, auginti pasitikėjimą savimi, spręsti asmeninius sunkumus, rasti palaikymą ir supratimą.

Individualių psichologinių konsultacijų  metu kalbamasi apie šiuo metu labiausiai rūpimus dalykus, drauge mėginama geriau suprasti situaciją ir atrasti jos sprendimo būdus.
Kita naudinga informacija:
Informacija, kur galima kreiptis pagalbos skubiu atveju: Psichologinė pagalba 
http://www.vlk.lt/kurkreiptisemocpagalbos.
 
Lietuvos studentų sąjungos vykdomas projektas yra finansiškai remiamas iš Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo, kurį administruoja LR sveikatos apsaugos ministerija.
Seminaras studentams

Vasario 25 d. 14 val. Utenos kolegijos Karjeros centre (Maironio g. 7, 36 a., Utena) planuojamas seminaras studentams priklausomybių tema.

Renginys organizuojamas atsižvelgiant į sistemingo studentų psichinės sveikatos stiprinimo programos Lietuvos aukštosiose mokyklose projekto tikslus.

Seminaro metu studentams bus galimybė ne tik argumentuotai išsakyti savo nuomonę, bet ir išgirsti kitų bendramokslių nuomonę rūkymo, alkoholio, narkotikų vartojimo ir kitų priklausomybių klausimais. Kalbėsime, kaip gerą savijautą, nuotaiką galima palaikyti ir skatinti taikant sveikos gyvensenos įpročius be cigarečių, alkoholio, narkotikų ir kitų priklausomybių. Taip pat bus mokomasi praktinių įgūdžių, kaip kontroliuoti elgseną, susijusią su sveikatai žalingais įpročiais.

Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) apibrėždama sveikatą pažymi, kad ,,Sveikata – tai daugiau nei ligos nebuvimas. Sveikata yra visiškos fizinės, psichinės ir socialinės gerovės būsena“. Lėtinės ligos (pvz., širdies ir kraujagyslių ligos) sparčiai plinta visame pasaulyje, tačiau neretai jų galima išvengti. Epidemiologiniai tyrimai rodo, kad pirminė prevencija (t.y., rizikos veiksnių mažinimas) yra efektyvesnė mažinant mirčių dėl širdies ligų skaičių negu antrinė prevencija (ankstyva ligos diagnostika).

Planuojama seminaro trukmė  2 val.  

Norintys dalyvauti seminare iki vasario 21 d. gali registruotis el. paštu onute.seduikiene@lss.lt arba skambinti  tel. 8-678-23019

Priklausomai nuo dalyvių pageidavimo seminaro laikas gali keistis.