„Erasmus+“ yra Europos Sąjungos rėmimo programa, suteikianti mokymosi ir tobulėjimo galimybių įvairaus amžiaus, statuso, profesijų asmenims bei galimybę įvairioms organizacijoms, įstaigoms, institucijoms įgyvendinti programos kriterijus atitinkančius projektus.
Programa „Erasmus+“ remiamos veiklos, apimančios tokius veiksmus:
- Mobilumas mokymosi tikslais – remiamas studentų, stažuotojų, mokytojų ir kitų formaliojo švietimo srities darbuotojų, taip pat neformaliojo ugdymo srities darbuotojų, su jaunimu dirbančių asmenų ir kt. mobilumas.
- Bendradarbiavimas inovacijų kūrimo ir dalijimosi gerąja patirtimi tikslais – remiamas švietimo, mokymo, jaunimo įstaigų, organizacijų ir įmonių tarptautinių partnerysčių kūrimas, vystymas.
Programos „Erasmus+“ švietimo ir mokymo sritis suteikia galimybių formaliojo švietimo institucijoms – ikimokyklinio, priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo įstaigoms, profesinėms ir aukštosioms mokykloms, suaugusiųjų švietimo organizacijoms įsitraukti į tarptautinius mobilumo arba inovacijų kūrimo projektus.
Siekiama:
- kelti pagrindinių kompetencijų ir įgūdžių lygį, ypač atsižvelgiant į jų aktualumą darbo rinkai ir įnašą užtikrinant visuomenės sanglaudą, visų pirma teikiant daugiau mobilumo mokymosi tikslais galimybių ir užtikrinant geresnį švietimo ir mokymo sektorių ir darbo aplinkos bendradarbiavimą;
- skatinti kokybę, inovacijas, meistriškumą ir tarptautiškumą švietimo ir mokymo įstaigų lygiu, visų pirma plėtojant sustiprintą tarptautinį švietimo ir mokymo paslaugų teikėjų ir kitų suinteresuotųjų šalių bendradarbiavimą;
- remti Europos mokymosi visą gyvenimą erdvės, skirtos papildyti nacionalinio lygmens politikos reformas ir remti švietimo ir mokymo sistemų modernizaciją, kūrimą ir didinti informuotumą apie ją, visų pirma stiprinant politinį bendradarbiavimą, geriau naudojant ES skaidrumo ir pripažinimo užtikrinimo priemones ir skleidžiant gerąją patirtį;
- didinti švietimo ir mokymo tarptautinį matmenį, visų pirma užtikrinant Programos šalių ir šalių Partnerių įstaigų bendradarbiavimą profesinio mokymo srityje ir aukštojo mokslo lygmeniu didinant Europos mokslo ir studijų institucijų patrauklumą ir remiant Programos šalių ir šalių Partnerių mokslo ir studijų institucijų mobilumo ir bendradarbiavimo tarp jų skatinimą ir tikslingai didinant šalių Partnerių pajėgumą remiant ES išorės veiksmus, įskaitant vystymosi tikslus;
- gerinti kalbų mokymą(si) ir skatinti didelę ES kalbų įvairovę ir įvairių kultūrų supratimą.
Informaciją apie Erasmus+ programą rasite čia.
ERASMUS+ programa studentams
Veiklos pobūdis
Studentų mobilumas gali būti:
- dalinės studijos užsienio aukštojoje mokykloje. Studijų užsienyje laikotarpis turi būti studento studijų programos, skirtos kvalifikaciniam laipsniui įgyti bet kurioje studijų pakopoje, dalis. Studijų užsienyje laikotarpis gali apimti ir stažuotės (mokomosios praktikos) laikotarpį;
- stažuotės (mokomosios ar profesinės praktikos), kaip studijų dalies, atlikimas užsienio įmonėje ar organizacijoje. Veikla gali būti įgyvendinama užsienio įmonėje, mokslinių tyrimų institute, laboratorijoje, organizacijoje ar bet kokioje kitoje tinkamoje darbo vietoje. Remiamos per bet kurios pakopos studijas vykdomos stažuotės (mokomoji praktika), taip pat absolventų stažuotės (mokomoji praktika) užsienyje. Tai apima pedagogikos studentams skirtą mokytojų padėjėjų praktiką ir mokslinių tyrimų asistentų praktiką, skirtą studentams ir doktorantams bet kurioje tinkamoje mokslinių tyrimų įstaigoje;
- doktorantų mobilumas – siekiant geriau tenkinti įvairius doktorantų mokymosi ir mokymo poreikius ir užtikrinti lygias galimybes su aukštojo mokslo įstaigų darbuotojais, doktorantai ir neseniai doktorantūros studijas baigę absolventai gali išvykti į užsienį trumpam arba ilgam fizinio mobilumo laikotarpiui studijų arba stažuotės (mokomosios praktikos) tikslais. Fizinį mobilumą patartina papildyti virtualiosios veiklos komponentu;
- mišrusis mobilumas – bet kokios trukmės bet koks studijų laikotarpis ar stažuotė (mokomoji praktika) užsienyje, įskaitant doktorantų mobilumą, gali būti mišriojo mobilumo veikla. Mišrusis mobilumas – fizinio mobilumo derinimas su virtualiosios veiklos komponentu, taip sudarant palankias sąlygas bendradarbiavimu grindžiamo e-mokymosi mainams ir kolektyviniam darbui.
Mobilumą įgyvendina dviejų šalių aukštosios mokyklos, pasirašiusios Tarpinstitucinę bendradarbiavimo sutartį (dalinėms studijoms arba dėstymo vizitams), arba siunčianti aukštoji mokykla ir priimanti įmonė (praktikai arba mokymo vizitams).
Siunčianti institucija skelbia ir organizuoja viešus konkursus programos „Erasmus+“ mobilumui užsienyje pagal institucijos patvirtintus atrankos kriterijus ir konkurso vykdymo tvarką. Jei konkursai darbuotojams neorganizuojami, galima vykdyti individualią atranką remiantis patvirtintomis dėstymo / mokymo programomis.
Pastaba: absolventų praktikai studentai atrenkami dar nepasibaigus studijų laikotarpiui, nors išvykstama jau po studijų.
Visi atrankos dalyviai turi būti informuoti apie atrankos kriterijus, jų eiliškumą, organizavimo tvarką, gautų paraiškų skaičių ir atrankos rezultatus (pvz., interneto tinklalapyje). Atrenkant studentus trumpalaikiam fizinio mobilumo laikotarpiui aukštosios mokyklos gali teikti pirmenybę dalyviams, kurie dėl konkrečių priežasčių negali dalyvauti ilgalaikiame fiziniame mobilume. Konkursą laimėjusiems dalyviams tarptautinių ryšių skyriai organizuoja informacinius susirinkimus, paaiškina tolesnius veiksmus, sudaro sutartis ir rengia kitus reikiamus dokumentus (išsamesnė informacija pateikiama dokumentuose „Informacija studentams“ ir „Informacija darbuotojams“).
Mišriosios intensyvios programos
Tai yra trumpos ir intensyvios programos, kuriose taikomi inovaciniai mokymosi ir mokymo metodai, įskaitant bendradarbiavimą internetu. Palyginti su įprasta programa ar mokymais, kurie jau siūlomi dalyvaujančiose aukštojo mokslo ir studijų institucijose, intensyvi programa turėtų teikti pridėtinės vertės. Aukštojo mokslo ir studijų institucijų grupės gali organizuoti trumpas mišriąsias intensyvias studentų ir darbuotojų mokymosi ir mokymo programas. Per šias mišriąsias intensyvias programas trumpas studentų ar darbuotojų, kaip besimokančių asmenų, grupių fizinio mobilumo laikotarpis užsienyje turi būti derinamas su privalomu virtualiosios veiklos komponentu, taip sudarant palankias sąlygas bendradarbiavimu grindžiamo e- mokymosi mainams ir kolektyviniam darbui. Virtualiosios veiklos komponentas turi suteikti galimybę besimokantiems asmenims kolektyviai dirbti internetu, kartu ir vienu metu atliekant konkrečias į mišriąją intensyvią programą įtrauktas užduotis ir šią veiklą įtraukiant į bendruosius mokymosi rezultatus.
Veiklos trukmė
Kiekvienas studentas turi teisę pasinaudoti programos teikiamomis galimybėmis ne ilgesnį nei 12 mėnesių laikotarpį per kiekvieną studijų ciklą (bakalauro, magistratūros ir doktorantūros). Šis laikotarpis yra bendras visiems mobilumo tipams įgyvendinti (studijos, praktika studijų metu ir absolventų praktika). Absolventų praktikos mobilumas privalo prasidėti ir pasibaigti per 12 mėnesių po studijų pabaigos.
Studentų mobilumo veiklos trukmė:
- mobilumas studijų tikslais gali trukti nuo 2 (arba vieno akademinio semestro ar trimestro) iki 12 mėnesių fizinio mobilumo. Šis laikotarpis gali apimti papildomą stažuotės (mokomosios praktikos) laikotarpį (jei jis planuojamas) ir gali būti įvairiai organizuojamas priklausomai nuo aplinkybių: studijos ir stažuotė viena po kitos arba abiejų rūšių veikla vienu metu. Tokiam deriniui taikomos finansavimo taisyklės ir minimali mobilumo studijų tikslais trukmė.
- Mobilumas stažuotės (mokomosios praktikos) mobilumas gali trukti nuo 2 iki 12 mėnesių fizinio mobilumo.
Studentai, ypač negalintys dalyvauti ilgalaikėje fizinio mobilumo veikloje studijų ar stažuotės (mokomosios praktikos) tikslais, gali derinti trumpesnį fizinio mobilumo laikotarpį su virtualiosios veiklos komponentu (mišrusis trumpalaikis mobilumas). Taip pat studentai gali dalyvauti mišriosiose intensyviose programos. Trumpalaikio mobilumo atveju fizinis mobilumas turi trukti nuo 5 iki 30 dienų ir būti derinamas su privalomu virtualiosios veiklos komponentu, taip sudarant palankias sąlygas bendradarbiavimu grindžiamo e-mokymosi mainams ir kolektyviniam darbui. Už trumpalaikio mobilumo studijų tikslais veiklą turi būti suteikiami ne mažiau nei 3 ECTS kreditai
Dalyviai
- Lietuvos mokslo ir studijų institucijose registruoti studentai bei neseniai studijas baigę absolventai.
Veiklos vieta
- Studentai fizinio mobilumo veiklą turi vykdyti ES valstybėje narėje ar Programos asocijuotojoje trečiojoje valstybėje arba trečiojoje valstybėje, kuri nėra asocijuotoji Programos valstybė, kitoje nei ta, kuri yra siunčiančiosios organizacijos šalis arba kurioje studentas gyvena studijų metu.
Finansavimas
Studentams
- Studentams gali būti skiriama „Erasmus+“ stipendija, iš dalies padengianti jų kelionės ir pragyvenimo išlaidas, patirtas „Erasmus+“ studijų / stažuotės (mokomosios praktikos) laikotarpiu užsienyje.
- „Erasmus+“ studijų / stažuotės (mokomosios praktikos) laikotarpiu užsienyje tiek gavę stipendiją, tiek ir jos negavę „Erasmus+“ studentai yra atleisti nuo mokesčio už mokslą priimančioje institucijoje, tačiau moka įprastus mokesčius savo siunčiančioje institucijoje.
- Išvykstantiems studentams „Erasmus+“ studijų laikotarpiu užsienyje visų nacionalinių stipendijų arba paskolų mokėjimas negali būti nutrauktas.
Remiantis Programos vadovu, mažiau galimybių turintiems studentams ir darbuotojams gali būti skiriamas ir papildomas finansavimas – papildoma individuali parama (tik studentams) bei papildoma dotacija, skirta dalyviams su fizine, protine ar kita negalia, remiantis realiai patirtomis išlaidomis.
Visi „Erasmus+“ studentų stipendijų ir darbuotojų pragyvenimo išlaidų dydžiai nurodyti dokumentuose „Informacija studentams“ ir „Informacija darbuotojams“.
Papildoma parama mažiau galimybių turintiems dalyviams su fizine, protine ar kita negalia, dalyvaujantiems programoje „Erasmus+“
Vadovaujantis programos „Erasmus+“ vadovu, mažiau galimybių turintis asmuo, apibrėžiamas ir kaip programos dalyvis, kuris dėl savo fizinės, protinės ar kitos negalios (neįgalumas, lėtinės ligos ir kt.) negali dalyvauti mobilumo projekte be papildomos dotacijos.
Parama gali būti skiriama studentams, absolventams, dėstytojams ir darbuotojams, atrinktiems „Erasmus+“ mobilumui, toliau išvardytoms išlaidoms padengti:
- Papildomoms išlaidoms priemonėms ir (arba) paslaugoms, priklausomai nuo ligos ir (arba) negalios pobūdžio. Šių išlaidų poreikis turi būti pagrįstas medicininiais dokumentais, t. y. priemonių ir (arba) paslaugų, kurioms prašote papildomos paramos, poreikis turi būti patvirtintas jūsų gydytojo išduotame išraše iš medicininių dokumentų. Paraiškoje turi būti aiškiai nurodyta priemonių ir (arba) paslaugų kainos mobilumo projekto vizito šalyje. Parama bus grindžiama realiai patirtomis išlaidomis.
- Lydinčiojo asmens pragyvenimo ir kelionės išlaidoms, jei jos pagrįstos.
Utenos kolegijos mažiau galimybių turinčių asmenų dalyvavimo erasmus+ mobilumo projektuose tvarka
Tarptautinis mobilumas įtraukiant trečiąsias valstybes, kurios nėra asocijuotosios programos valstybės (KA171 veikla)
Veiklos pobūdis
Tarptautinis mobilumas gali vykti tarp ES valstybių narių, Programos asocijuotųjų trečiųjų valstybių ir trečiųjų valstybių, kurios nėra asocijuotosios Programos valstybės.
Šalys, kuriose gali vykti veiklos
- ES valstybės narės (27) ir Programos asocijuotosios trečiosios valstybės (Norvegija, Islandija, Lichtenšteinas, Turkija, Serbija ir Šiaurės Makedonija).
- Trečiosios valstybės, kurios nėra asocijuotosios Programos valstybės: Vakarų Balkanai, Rytinės kaimyninės šalys, Pietinės Viduržemio jūros regiono šalys, Rusijos Federacija, Azija, Vidurinė Azija, Artimieji Rytai, Ramiojo vandenyno regionas, Užsachario Afrika, Lotynų Amerika, Karibų regionas, JAV ir Kanada. Išsamesnis šalių sąrašas ir galimi apribojimai pateikiami atitinkamų metų kvietime teikti paraiškas.
Veiklos pobūdis
Studentų mobilumas gali būti:
- dalinės studijos užsienio aukštojoje mokykloje. Studijų užsienyje laikotarpis turi būti studento studijų programos, skirtos kvalifikaciniam laipsniui įgyti bet kurioje studijų pakopoje, dalis. Studijų užsienyje laikotarpis gali apimti ir stažuotės (mokomosios praktikos) laikotarpį.
- stažuotės (mokomosios ar profesinės praktikos), kaip studijų dalies, atlikimas užsienio įmonėje ar organizacijoje. Veikla gali būti įgyvendinama užsienio įmonėje, mokslinių tyrimų institute, laboratorijoje, organizacijoje ar bet kokioje kitoje tinkamoje darbo vietoje. Remiamos per bet kurios pakopos studijas vykdomos stažuotės (mokomoji praktika), taip pat absolventų stažuotės (mokomoji praktika) užsienyje. Tai apima pedagogikos studentams skirtą mokytojų padėjėjų praktiką ir mokslinių tyrimų asistentų praktiką, skirtą studentams ir doktorantams bet kurioje tinkamoje mokslinių tyrimų įstaigoje;
- mišrusis mobilumas – bet kokios trukmės bet koks studijų laikotarpis ar stažuotė (mokomoji praktika) užsienyje, įskaitant doktorantų mobilumą, gali būti mišriojo mobilumo veikla. Mišrusis mobilumas – fizinio mobilumo derinimas su virtualiosios veiklos komponentu, taip sudarant palankias sąlygas bendradarbiavimu grindžiamo e-mokymosi mainams ir kolektyviniam darbui.
Veiklos trukmė
Kiekvienas studentas turi teisę pasinaudoti programos teikiamomis galimybėmis ne ilgesnį nei 12 mėnesių laikotarpį per kiekvieną studijų pakopą (bakalauro, magistratūros ir doktorantūros). Šis laikotarpis yra bendras visiems mobilumo tipams įgyvendinti (studijos, praktika studijų metu ir absolventų praktika). Absolventų praktikos mobilumas privalo prasidėti ir pasibaigti per 12 mėnesių po studijų baigimo.
- Studijų mobilumas gali trukti nuo 2 iki 12 mėnesių.
- Praktikos mobilumas gali trukti nuo 2 iki 12 mėnesių.
- Studijų mobilumu laikomas ir toks periodas, kuris apima studijų ir praktikos veiklas, einančias viena po kitos ir organizuojamas tos pačios priimančiosios institucijos. Tokio mišraus mobilumo atveju galima sujungti, pavyzdžiui, 1 mėnesio praktikos laikotarpį su 2 mėnesių studijų laikotarpiu.
Mobilumui pasibaigus
Studijų/praktikos laikotarpiui užsienyje pasibaigus, priimanti institucija turi pateikti studentui ir jį siunčiančiai institucijai pažymą, patvirtinančią mobilumo laikotarpį (trukmę), sutartos programos įvykdymą bei išduoti akademinę pažymą, patvirtinančią studijų rezultatus.
Siunčianti institucija privalo visiškai pripažinti „Erasmus+“ mobilumo laikotarpiu patenkinamai įvykdytą veiklą, numatytą studijų/praktikos sutartyje. Studijų rezultatai pripažįstami remiantis Europos kreditų perkėlimo ir kaupimo sistema (ECTS).
Jeigu „Erasmus+“ stipendiją gaunantys studentai nesilaikė stipendijos susitarimo sąlygų, jie turės atlyginti dalį stipendijos ar ją visą (išskyrus atvejus, kai savo planuotos veiklos užsienyje jie negalėjo užbaigti dėl force majeure aplinkybių).
Studentas privalo užpildyti ir pateikti baigiamąją elektroninę ataskaitą. Iš ataskaitos nepateikusių studentų juos siuntusi institucija gali pareikalauti grąžinti dalį gautos stipendijos arba ją visą. Grąžinti stipendijos nereikalaujama tuo atveju, jeigu studentas planuotos veiklos užsienyje negalėjo užbaigti dėl force majeure aplinkybių. Studentas privalo apie tokius atvejus nedelsiant pranešti siunčiančiai institucijai.
Finansavimas
Studentams gali būti skiriama „Erasmus+“ stipendija, iš dalies padengianti jų kelionės ir pragyvenimo išlaidas, patirtas „Erasmus+“ studijų laikotarpiu užsienyje.
Tiek gavę, tiek negavę stipendijos „Erasmus+“ studentai yra atleisti nuo mokesčio už mokslą priimančioje institucijoje, tačiau moka įprastus mokesčius siunčiančiai institucijai „Erasmus+“ studijų laikotarpiu užsienyje. „Erasmus+“ studijų laikotarpiu užsienyje išvykstantiems studentams visų nacionalinių stipendijų arba paskolų mokėjimas negali būti nutrauktas.
Kelionės išlaidos skaičiuojamos pagal atstumo skaičiuoklę. Mobilumų dalyviai, kurie renkasi ekologišką kelionę, gali gauti papildomą individualią paramą.
„Erasmus+“ studentų stipendijų dydžiai nurodyti atitinkamų metų kvietime teikti paraišką.
Mažiau galimybių turintiems studentams ir darbuotojams gali būti skiriamas ir papildomas finansavimas – papildoma individuali parama (tik studentams) bei papildoma dotacija, skirta dalyviams su fizine, protine ar kita negalia, remiantis realiai patirtomis išlaidomis.
Dalyviai – Kolegijoje registruoti studijų studentai.
Atranka
Kolegija skelbia ir organizuoja viešus konkursus Erasmus+ programos studijoms ir praktikai užsienyje pagal patvirtintus atrankos kriterijus ir konkurso vykdymo tvarką. Visi atrankoje dalyvaujantys studentai informuoja apie atrankos kriterijus, jų eiliškumą, organizavimo tvarką, pareiškėjų skaičių ir atrankos rezultatus (pvz. interneto tinklalapyje).
Konkursas gali vykti vieną arba du kartus per metus (dažniausiai kovo-balandžio mėnesiais ir papildomai rudenį).
Absolventų praktikai studentai atrenkami dar nepasibaigus studijų laikotarpiui, nors išvykstama jau po studijų.
Pagrindiniai bendrieji studentų atrankos kriterijai:
- ankstesnių mokslo metų akademinės veiklos rezultatai;
- priimančios institucijos pasiūlyta studijų/praktikos programa;
- užsienio kalbos įgūdžiai;
- motyvacija studijuoti/atlikti praktiką užsienyje;
- asmens sugebėjimas spręsti kylančias problemas.
DOKUMENTŲ PILDYMAS PRIEŠ ATRANKOS KONKURSĄ
- Paraiška studijoms/stažuotėms užsienyje;
- Studijų pažyma (išduodama Studijų skyriuje) – dokumentas apie visų semestrų pažangumo rodiklius lietuvių ir anglų kalba;
- CV (lietuvių ir užsienio kalbomis);
- Motyvacinis laiškas (užsienio kalba);
- Studento pažymėjimo kopija;
- Europos Sąjungos sveikatos draudimo kortelė.
DOKUMENTŲ PILDYMAS PO ATRANKOS KONKURSO
- Studijų sutartis (derinama su katedros vedėju bei fakulteto Erasmus+ akademiniu koordinatoriumi);
- Praktikos sutartis (derinama su katedros vedėjubei fakulteto Erasmus+ akademiniu koordinatoriumi);
- Praktikos sutartis absolventams (derinama su fakulteto Erasmus+ akademiniu koordinatoriumi);
- Finansinė sutartis studijoms (rengiama Tarptautinių ryšių skyriuje, gavus pasirašytas trišales studijų sutartis ang. Learning Agreement);
- Finansinė sutartis praktikoms (rengiama Tarptautinių ryšių skyriuje, gavus pasirašytas trišales praktikos sutartis ang. Traineeship Agreement).
- Kalbinio pasirengimo testas. Daugiau informacijos (prieigą prie testo suteikia Erasmus+ Institucinis koordinatorius).
Atsiskaitymo dokumentai, grįžus iš studijų/praktikos
Erasmus+ mobilumas studijoms:
- Akademinė pažyma, kurią išduoda priimančioji institucija, įrodanti faktinę studijų trukmę, įvertinimą studijų metu (Learning Agreement for Studies, dalis After the Mobility);
- Privalomas kalbos vertinimo testas internetu mobilumo laikotarpio pabaigoje.
- ES internetinės apklausos anketa (angl. on-line EU Survey). Pildoma ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų nuo tada, kai gaunamas kvietimą ją užpildyti. Iš ataskaitos nepateikusių dalyvių reikalaujama grąžinti ES dotacijos dalį;
Erasmus+ mobilumas praktikai:
- Praktikos pažymėjimas (arba jos priedas), kurią išduoda priimančioji institucija, įrodanti faktinę studijų trukmę, įvertinimą studijų metu ( Learning Agreement for Traineship, dalis After the Mobility);
- Privalomas kalbos vertinimo testas internetu mobilumo laikotarpio pabaigoje.
- ES internetinės apklausos anketa ((angl. on-line EU Survey). Pildoma ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų nuo tada, kai gaunamas kvietimą ją užpildyti. Iš ataskaitos nepateikusių dalyvių reikalaujama grąžinti ES dotacijos dalį;
Studijų/praktikos finansavimas
1 PAGRINDINIS VEIKSMAS: AUKŠTOJO MOKSLO IR STUDIJŲ INSTITUCIJŲ STUDENTŲ IR DARBUOTOJŲ MOBILUMO PROJEKTAI
Studentų stipendijoms nustatytos normos 2020 m. projektuose
|
Priimanti šalis |
STUDIJŲ MOBILUMUI Suma per mėnesį, EUR |
PRAKTIKŲ MOBILUMUI Suma per mėnesį, EUR |
1 grupė Programos šalys, kuriose pragyvenimo išlaidos didžiausios |
Danija, Suomija, Islandija, Airija, Liuksemburgas, Švedija, Jungtinė Karalystė, Lichtenšteinas, Norvegija |
520 |
700 |
2 grupė Programos šalys, kuriose pragyvenimo išlaidos vidutinės |
Austrija, Belgija, Vokietija, Prancūzija, Italija, Graikija, Ispanija, Kipras, Nyderlandai, Malta, Portugalija |
500 |
680 |
3 grupė Programos šalys, kuriose pragyvenimo išlaidos mažiausios |
Bulgarija, Kroatija, Čekija, Estija, Latvija, Lietuva, Vengrija, Lenkija, Rumunija, Serbija, Slovakija, Slovėnija, Makedonija, Turkija |
450 |
630 |
Studijų atveju studentai iš socialiai remtinų grupių (t. y. jeigu jie atitinka nacionalinius reikalavimus) gauna papildomą 200 EUR/mėn. sumą pragyvenimo išlaidoms. Studentai iš socialiai remtinų grupių, kurie atlieka praktiką, turi teisę gauti papildomą sumą studijų mobilumui (200 EUR/mėn.) vietoj papildomos sumos praktikoms (180 EUR/mėn.). Du papildomo finansavimo tipai netaikomi tam pačiam studento mobilumui.
Studentų stipendijoms nustatytos normos 2021 m. projektuose
|
Priimanti šalis |
STUDIJŲ MOBILUMUI Suma per mėnesį, EUR |
PRAKTIKŲ MOBILUMUI Suma per mėnesį, EUR |
1 grupė Programos šalys, kuriose pragyvenimo išlaidos didžiausios |
Danija, Suomija, Islandija, Airija, Liuksemburgas, Švedija, Jungtinė Karalystė, Lichtenšteinas, Norvegija |
520 |
670 |
2 grupė Programos šalys, kuriose pragyvenimo išlaidos vidutinės |
Austrija, Belgija, Vokietija, Prancūzija, Italija, Graikija, Ispanija, Kipras, Nyderlandai, Malta, Portugalija |
520 |
670 |
3 grupė Programos šalys, kuriose pragyvenimo išlaidos mažiausios |
Bulgarija, Kroatija, Čekija, Estija, Latvija, Lietuva, Vengrija, Lenkija, Rumunija, Serbija, Slovakija, Slovėnija, Makedonija, Turkija |
450 |
600 |
4 grupė |
Šalys partnerės (Regionai Nr. 1-4, 6-13)* |
700 |
700 |
* Šalys partnerės (Regionai Nr. 1-4, 6-13) nurodytos Europos Komisijos patvirtintame programos „Erasmus+“ vadove https://erasmus-plius.lt/programa/programos-vadovas/
Studijų atveju studentai iš socialiai remtinų grupių (t. y. jeigu jie atitinka nacionalinius reikalavimus) gauna papildomą 250 EUR/mėn. sumą pragyvenimo išlaidoms. Studentai iš socialiai remtinų grupių, kurie atlieka praktiką, turi teisę gauti papildomą sumą studijų mobilumui (250 EUR/mėn.) vietoj papildomos sumos praktikoms (150 EUR/mėn.). Du papildomo finansavimo tipai netaikomi tam pačiam studento mobilumui.
2022 metų kvietimo projektų normos
1. Kelionės išlaidos
Aukštojo mokslo ir studijų institucijų studentų ir neseniai mokslus baigusių absolventų, turinčių mažiau galimybių, trumpalaikio mobilumo bei visų į trečiąsias valstybes, kurios nėra asocijuotosios Programos valstybės (išskyrus 13 ir 14 regioną) išvykstančių studentų ir neseniai mokslus baigusių absolventų Kelionės atstumas |
Suma |
Ekologiškos kelionės - Suma |
Nuo 10 iki 99 km: |
23 EUR vienam dalyviui |
|
Nuo 100 iki 499 km: |
180 EUR vienam dalyviui |
210 EUR vienam dalyviui |
Nuo 500 iki 1999 km: |
275 EUR vienam dalyviui |
320 EUR vienam dalyviui |
Nuo 2000 iki 2999 km: |
360 EUR vienam dalyviui |
410 EUR vienam dalyviui |
Nuo 3000 iki 3999 km: |
530 EUR vienam dalyviui |
610 EUR vienam dalyviui |
Nuo 4000 iki 7999 km: |
820 EUR vienam dalyviui |
|
8000 km arba daugiau: |
1500 EUR vienam dalyviui |
|
Pastaba: studentai ir neseniai mokslus baigę absolventai, kuriems pagal Programos vadovą yra netaikoma parama kelionei, tačiau jie renkasi ekologišką kelionę, gauna vienkartinę 50 EUR papildomą individualią paramą.
- Bazinė suma už ilgalaikio studentų mobilumo studijoms ir stažuotei (mokomajai praktikai) į ES valstybes nares ir Programos asocijuotosios trečiąsias valstybes bei trečiųjų valstybių, kurios nėra asocijuotosios Programos valstybės 13 ir 14 regioną
|
Priimančioji šalis
|
ES „Erasmus+“ dotacijos suma mėnesiui, EUR |
1 grupė Šalys, kuriose pragyvenimo išlaidos didžiausios |
Airija, Danija, Islandija, Lichtenšteinas, Liuksemburgas, Norvegija, Suomija, Švedija
Trečiųjų valstybių, kurios nėra asocijuotosios Programos valstybės 14 regionas – Farerų salos, Šveicarija, Jungtinė Karalystė |
600,00 |
2 grupė Šalys, kuriose pragyvenimo išlaidos vidutinės |
Austrija, Belgija, Graikija, Ispanija, Italija, Kipras, Malta, Nyderlandai, Portugalija, Prancūzija, Vokietija
Trečiųjų valstybių, kurios nėra asocijuotosios Programos valstybės 13 regionas – Andora, Monakas, San Marinas, Vatikano Miesto Valstybė |
600,00 |
3 grupė Šalys, kuriose pragyvenimo išlaidos mažiausios |
Bulgarija, Šiaurės Makedonija, Čekija, Estija, Kroatija, Latvija, Lenkija, Lietuva, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Turkija, Vengrija, Serbija |
540,00 |
Pastaba: fiksuoti dydžiai yra patvirtinti Nacionalinės agentūros ir taikomi visam projekto laikotarpiui.
- Bazinė suma už ilgalaikio studentų mobilumo studijoms ir stažuotei (mokomajai praktikai) į ir iš trečiųjų valstybių, kurios nėra asocijuotosios Programos valstybės 1 - 12 regiono
Siunčianti šalis |
Priimanti šalis |
ES „Erasmus+“ dotacijos suma |
ES valstybės narės ir Programos asocijuotosios trečiosios valstybės |
Trečiosios valstybės, kurios nėra asocijuotosios Programos valstybės iš 1 – 12 regiono |
700 EUR mėnesiui
|
Trečiosios valstybės, kurios nėra asocijuotosios Programos valstybės iš 1 – 12 regiono |
1 grupė šalių, kurios yra ES valstybės narės ir Programos asocijuotosios trečiosios valstybės |
900 EUR mėnesiui
|
2 grupė šalių, kurios yra ES valstybės narės ir Programos asocijuotosios trečiosios valstybės |
850 EUR mėnesiui
|
|
3 grupė šalių, kurios yra ES valstybės narės ir Programos asocijuotosios trečiosios valstybės |
800 EUR mėnesiui
|
Šiuo atveju gali būti taikoma papildoma individuali parama mažiau galimybių turintiems studentams ir ką tik mokslus baigusiems absolventams.
Papildoma individuali parama stažuotėms (mokomajai praktikai) gali būti taikoma tik mobilumo į mobilumo į trečiųjų valstybių, kurios nėra asocijuotosios Programos valstybės 13 ir 14 regioną atveju.
- Ilgalaikis studentų stažuotės (mokomosios praktikos) mobilumas į ES valstybes nares ir Programos asocijuotąsias trečiąsias valstybes bei trečiųjų valstybių, kurios nėra asocijuotosios Programos valstybės 13 ir 14 regioną: stažuotėje (mokomojoje praktikoje) dalyvaujantys studentai ir neseniai mokslus baigę absolventai gauna papildomą individualią 150 EUR per mėnesį paramą. Stažuotėje (mokomojoje praktikoje) dalyvaujantys mažiau galimybių turintys studentai ir absolventai turi teisę gauti tiek mažiau galimybių turintiems studentams ir absolventams, tiek stažuotei skiriamas papildomas sumas.
- Ilgalaikio mobilumo mažiau galimybių turintys studentai ir absolventai: mažiau galimybių turintys studentai ir absolventai gauna papildomą individualią 250 EUR per mėnesį paramą.
- Visose šalyse trumpalaikio fizinio mobilumo veikloje dalyvaujantys studentai ir absolventai iki 14-tos veiklos dienos gauna po 70 EUR per dieną ir nuo 15 iki 30 veiklos dienos po 50 EUR per dieną siekiančią individualią paramą.
- Mažiau galimybių turintys studentai ir absolventai, dalyvaujantys trumpalaikio fizinio mobilumo veikloje gauna papildomą 100 EUR vienkartinę individualios paramos dotaciją fizinio mobilumo veiklos laikotarpiui, kurio trukmė yra 5–14 dienų, ir 150 EUR, kai šio laikotarpio trukmė yra 15–30 dienų. Šiuo atveju papildoma suma mokomajai praktikai (stažuotei) neskiriama.
- Finansuojamos kelionės dienos:
- trumpalaikio studentų mobilumo studentams ir absolventams gali būti skiriama individuali parama iki 2 kelionės dienų.
- Ekologiškos kelionės atveju trumpalaikio bei ilgalaikio mobilumo studentams ir absolventams gali būti skiriama papildoma individuali parama iki 4 kelionės dienų.
ERASMUS+ STUDIJŲ IR PRAKTIKOS PATIRTIS
Dalyvavimo Erasmus mobilumo programoje tvarka
The European Student Card Initiative