utenos-kolegija.lt

Kolegijos bendruomenės narių kūrybos paroda

Kolegijos bendruomenės narių kūrybos paroda

Medicinos fakulteto fojė 2020 m. vasario 19 d.  vyko Utenos kolegijos bendruomenės narių kūrybos parodos aptarimas. Į aptarimą susirinko nemažai meno gerbėjų, parodos autoriai, kolegijos vadovai. Šventinę renginio nuotaiką pakėlė Utenos kolegijos studentas Julius Šimelis, saksofonu atlikęs  muzikinį kūrinį.

Vieni  kolegijos dėstytojai ir darbuotojai jau senokai užsiima menine paveiklų, fotografijos, medžio dirbinių ar rankdarbių kūryba.  Kiti - tik neseniai pradėjo laisvalaikį skirti meniniams ieškojimams. Tačiau visi be išimties  naudojasi galimybe imti tai, ką duoda gyvenimas. Kūrybinė laisvė suteikia jų  gyvenimui prasmę, išryškina plačią dvasinių vertybių skalę ar nusiraminimą po  ilgų ir pilnų iššūkių darbo valandų.

Parodų Medicinos fakulteto fojė niekada netrūko. Savo kūrybą eksponavo nemažai Utenos ir kitų miestų dailininkų, kolegijos studentai. Bet laikas nuo laiko vis pagalvodavau apie savo darbovietės bendruomenės narių bendros kūrybos parodos surengimą. Gerai žinojau, kad kolegijos dėstytojai ir darbuotojai po darbų mielai imasi pamėgtos kūrybinės veiklos  realizavimo. Ilgai nelaukus, šia savo idėja pasidalinau su kolegomis. Keletas bendradarbių iškart pritarė mano minčiai ir pažadėjo dalyvauti parodoje. Tačiau daugumą teko ilgėliau įkalbinėti. Ir aš juos puikiai suprantu. Pristatyti savo kūrinį visuomenei nepakanka vien noro. Ryžtis šiam žingsniui reika ir drąsos, ir pasitikėjimo savo jėgomis. Tačiau galutinis rezultatas pranoko visus mano lūkesčius ir įsivaizdavimus. Pristatyti parodai kūriniai džiugina įvairove, išbaigtumu, profesionalumu  ir labai  kruopščiu atlikimu.  Esu nuoširdžiai dėkinga visiems bendruomenės nariams, atsiliepusiems į mano kvietimą dalyvauti pirmojoje bendroje parodoje ir džiuginantiems meno gerbėjus savais kūriniais.

 Savo kūrybą parodoje pristato net dvylika bendruomenės narių iš abiejų fakultetų: Medicinos bei Verslo ir technologijų.   

Lektorius Laimonas Kairiūkštis demonstruoja medžio dirbinius, atliktus naudojant lazerį. Tai ypatingo kruopštumo reikalaujantis atlikimas. Verta pamatyti.

Darbuotojas Edmundas Tubelis pristato tekinimo būdu sukurtus įvairius  medinius indus, kuriuos palaikyti rankose ar pasigrožėti - tikrų tikriausia palaima.

Lektorė Daiva Petrėnaitė pristato subtilių spalvų ir preciziška atlikimo technika nertus drabužius.  

Medicinos fakulteto dekanė Danguolė Šakalytė ekspoziciją papuošė mezginiais ir riešinėmis, sulaukusiais didelio žiūrovų susidomėjimo. 

Lektorė Rasa Malakauskienė pristato nepakartojamo grožio papuošalus ir įvairias rankų darbo kosmetikos priemones.

Specialistė Sigutė Puidokienė demonstruoja nertą pledą, ypač kruopčiai atliktas atvirutes ir skiautinių technika atliktą užklotą. Taip pat Sigutė parodos aptarimo metu vaišino susirinkusius savo pagamintais skanėstais. Nuoširdus ačiū Sigutei.

Slaugos ir burnos priežiūros katedros vedėja Jolita Lubienė parodai pristatė tris aliejinės tapybos darbus su gėlėmis. Paveikslai savo ryškiomis spalvomis lyg magnetas  traukte traukia  ir nepaleidžia žvilgnio.

Lektorė Zita Ribokienė išradingai sukūrė fotoinstaliaciją. Visiems susirinkusiems nuotaiką pakėlė iš nuotraukų su plačiomis šypsenomis žvelgiantys kolegos. Šios šypsenos buvo tikras pozityvo užtaisas, įdomių bendruomenę suburiančių renginių prisiminimas.

Projektų valdymo skyriaus vedėja Aurelija Pelenienė demonstruoja ketvertą grafikos darbų: portretą ir pastele atliktus peizažus. Juntama, jog autorė meno platybėse nėra naujokė.

Lektorė Ingrida Kepalaitė visus meno gerbėjus žavėjo meniškomis fotografijomis medžio tema.  Ingrida laisvalaikiu ne tik fotografuoja, bet ir kuria eilėraščius aukštaitiška tarme. Keletą posmų paskaitė parodos aptarimo metu. Visi gėrėjomės iškalbinga akimirka.

Lektorė Aušra Stoškienė parodai pristatė tris tapybos kūrinius - peizažus, du iš jų gana didelio formato. Puiki, nepriekaištinga tapyba.

Lektorė Laima Kriukelienė šiai progai sukūrė natiurmortą. Tai aliejinės tapybos darbas.

Dar kartą dėkoju visiems parodos autoriams už tai, kad jie, pristatydami savo kūrinius, suteikė didelį džiaugsmą bei  nuskaidrino kasdienybę. Ačiū Utenos kolegijos direktoriui Raimundui Čepukui bei Verslo ir technologijų fakulteto dekanei Vaidai Bartkutei – Norkūnienei už išsakytą palinkėjimą nesustoti kurti…

Parodos aptarimas baigėsi, tačiau Utenos kolegijos bendruomenės narių kūrybos paroda tęsis iki kovo 12 dienos.  Kviečiu visus, neabejingus menui, aplankyti labai įdomią, įvairią, įspūdingą parodą. Linkiu visiems džiugių akimirkų!

Labai norėčiau, kad ši Utenos kolegijos bendruomenės kūrybos paroda būtų ne paskutinė. Viliuosi, kad kitais metais toje pačioje vietoje, bet jau su kitais kūriniais ir didesniu dalyvių skaičiumi susitiksime parodoje. Linkiu visiems naujų kūrybinių sumanymų įgyvendinimo!

Pagarbiai

Dėstytoja, dailininkė Laima Kriukelienė

Parodos aptarimo akimirkos Pauliaus Šakalio nuotraukose