Kūrybiniai susitikimai su Utenos kolegija: nuo diskusijų iki mados improvizacijų

Kūrybiniai susitikimai su Utenos kolegija: nuo diskusijų iki mados improvizacijų
2019-09-09 10:53:42

Utenos miesto šventės metu vyko kūrybiniai susitikimai su Utenos kolegija - Verslo ir technologijų fakulteto studentų ir dėstytojų  suorganizuotas pleneras ,,Ketvirtoji pramonės revoliucija keičia pasaulį“ bei jaunųjų kūrėjų darbus pristatantis renginys ,,Mados improvizacijos: laikas ir materija“. Renginius finansavo Utenos kolegija ir Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Žmogaus ir technologijų dermė

Pleneras ,,Ketvirtoji pramonės revoliucija keičia pasaulį“ subūrė mokytojus, kolegijos dėstytojus, studentus, administracijos atstovus, kūrybininkus, verslininkus ir kitus dalyvius, besidominčius technologijų keliamais iššūkiais. Apie tai diskutavo įvairių sričių atstovai: dr. Raimundas Čepukas, Utenos kolegijos direktorius;  Jurgis Dumbrava, Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų Utenos filialo direktorius; Mantas Navickas, ,,Biznio mašinų kompanijos" projektų vadovas; dr. Gintaras Dervinis, KTU Elektros ir elektronikos fakulteto Automatikos katedros vedėjas, Utenos kolegijos docentas; Inga Samušienė, Utenos amatininkė, Burebure.lt, Siuntikas.lt įkūrėja; Tomas Karklinis, atvirosios kūrybinės erdvės ,,Pokšt įkūrėjas, Utenos kolegijos absolventas; Tautvydas Kamsiukas, UAB Švyturys-Utenos alus jaunesnysis gamybos vadovas, Utenos kolegijos absolventas; ir Justė Rudokienė, Utenos rajono savivaldybės Jaunimo reikalų koordinatorė.  

Diskusijos moderatorės, kolegijos direktoriaus pavaduotojos studijoms ir mokslui dr. Vitalijos Bartuševičienės teigimu,  šiuo metu vykstantys esminiai pasaulio pokyčiai, kuriuos lemia skaitmeninė pažanga, visur esantis mobilusis internetas, vis plačiau naudojamas dirbtinis intelektas, gamybos automatizavimas  ir kita daugialypė įvairovė,  kelia klausimus ne tik „Ką ir kaip daryti?“, bet ir „Kas mes esame, kokie turime būti?“

J. Dumbrava pastebėjo, kad Utenos regiono pramonės įmonės taip pat yra šio proceso dalyvės, o automatizacija ir robotizacija reikalauja iš darbuotojų tarpdisciplininių žinių, motyvacijos nuolat mokytis ir būti lankstiems. T. Kamsiukas pritarė, kad technologijų plėtra, išlaisvinanti žmones nuo fizinio darbo, skatina priimti kūrybiškus, nestandartinius sprendimus ir pasidalino savo darbo patirtimi. I. Samušienė papasakojo, kaip sekasi derinti senuosius amatus su technologine pažanga ir prekiauti virtualioje erdvėje.

Apie švietimo vaidmenį, visuomenės lūkesčius, naujų studijų programų poreikį bei mokymo/si metodų individualizavimą ir technologijų taikymą dirbant su šiuolaikiniu jaunimu kalbėjo dr. R. Čepukas, G. Dervinis, J. Rudokienė ir T. Karklinis. Jie taip pat pabrėžė ir kūrybiškumo ugdymo būtinybę, žmogaus ir technologijų dermę. O M. Navickas pristatė dar vieną diskusijos dalyvį – robotą, kuriam padėjo pademonstruoti visas jo galimybes.

Kol vyko diskusija, mokiniai iš Aukštakalnio progimnazijos, vadovaujami mokytojos Daivos Miškinienės, piešė paveikslus „Aš - robotų pasaulyje“.

Kolekcijose - laiko ir materijos atspindžiai

Ką gali žmogaus kūrybiškumas ir technologijų taikymas, įgyvendinant idėjas, atskleidė jaunųjų kūrėjų kolekcijų pristatymas ,,Mados improvizacijos: laikas ir materija“.

Lauko scenoje prie Utenos kultūros centro žiūrovai išvydo Utenos kolegijos Aprangos dizaino ir technologijų studijų programos studenčių ir absolvenčių,  svečių iš Rėzeknės technologijų akademijos (Latvija) sukurtas drabužių ir aksesuarų kolekcijas.
Pirmiausiai buvo pristatyta svečio teisėmis dalyvaujančio lietuviško prekės ženklo aktyviam laisvalaikiui ir sportui ,,Audimas” naujausia rudens drabužių kolekcija.

Rankų darbas ir naujųjų technologijų panaudojimas sukuria darnaus dizaino dalykus, kuriuos atskleidė Rėzeknės technologijų akademijos studentės Zelmos Kačkāne rankinių-krepšių kolekcija „ANBA“. Įprasmindama močiutės prisiminimą, kolekcijos autorė rankines dekoravo jos megztų pirštinių raštais, išpjaustytais lazeriu.

Utenos kolegijos Aprangos dizaino ir technologijos studijų programos studenčių Junetos  Kvaselytės, Akvilės Grigaliūnaitės, Loretos Bagdonaitės drabužių kolekcijai  ,,Rudens žaluma" gyvybingumo ir natūralumo suteikė žalia spalva - viena emociškai pozityviausių spalvų, padedanti ugdyti savo asmenybę ir leidžianti atsiskleisti.

Rėzeknės technologijų akademijos studentė Ilze Unzule pristatė drabužių kolekciją ,,Eskizas”, kurios įkvėpimo šaltinis - japonų mados dizainerių projektai ir menininkų eskizai. Tai - unisex stiliaus kolekcija, skirta laisvai ir nebijančiai pokyčių asmenybei. Kuriant kolekciją naudota lazerio technologija.

Aprangos dizaino ir technologijos studijų programos absolventės Ievos Adamavičiūtės kolekcija ,,Džinsas turi kitą pusę" skirta žmonėms, kurie domisi menais, nori išsiskirti, atkreipti į save dėmesį, rasti bendraminčių. Modeliai puošti skirtingų epochų meno kūriniais, atliktais tapybos ant audinio technika. Kolekcijai pasirinktas baltos ir juodos spalvos džinsas atspindi išlaikytus ir laiko patikrintus dalykus.

Rėzeknės technologijų akademijos studentė Inese Dembovska pristatė kolekciją „Taškas ant i“.  Autorės sukurtuose drabužiuose sintetinė medžiaga derinama su natūralios vilnos audiniu. Viršutinių drabužių funkcinių dekoratyvinių elementų įkvėpimo šaltinis – Latvijos gamtai būdingos gėlės, kurios, pritvirtintos prie drabužių, sukuria dekoratyvinį efektą.

Kolekcijų autorės buvo apdovanotos Utenos r. savivaldybės, sporto klubo RL GYM, AB ,,Utenos trikotažas“, PC ,,Aušra" dovanomis.

Kūrybinių susitikimų su Utenos kolegija idėjos sumanytoja – Verslo ir technologijų fakulteto dekanė dr. Vaida Bartkutė-Norkūnienė, renginius vedė studentai Edita Šileikytė ir Domantas Mažonas.

P. Šakalio ir D. Maračinsko nuotraukos.

Karjeros ir komunikacijos skyriaus specialistė Ramutė Kavoliūnienė

Stojančiųjų į Dantų technologiją dėmesiui

Manualinių gebėjimų kursai, padedantys parirengti patikrinimo testui,  vyks 2024 m. liepos 1–4 dienomis. Moky...

Skaityti plačiau

Erasmus+ tarptautinė savaitė buvo gausi renginių

Balandžio 15–19 dienomis Utenos kolegijoje vyko ERASMUS+ tarptautinė savaitė, kurioje dalyvavo Lietuvos, Latvijos,...

Skaityti plačiau

Tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija „Darnaus vystymosi aspektai: teorija ir praktika"

2024 m. balandžio 18 d. Utenos kolegijoje vyks tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija „Darnaus vystymosi aspek...

Skaityti plačiau

Tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija „Įrodymais grįsta praktika: nuo sveikatos — link socialinės gerovės"

2024 m. balandžio 17 d. Utenos kolegijoje organizuojama IV-oji tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija „Įrodyma...

Skaityti plačiau