utenos-kolegija.lt

Susitikimas su tarptautinės transporto ir krovinių biržos atstovu

Susitikimas su tarptautinės transporto ir krovinių biržos atstovu

Šią savaitę Verslo ir technologijų fakultete lankėsi svečias iš Vokietijos, krovinių biržos TIMOCOM atstovas (Country Manager Baltic States & CIS - Marketing) Denisas Pašala.

Įmonė TIMOCOM įsikūrė 1997 m. Vokietijoje. Ekspeditorius Jensas Thiermanas ieškojo platformos, kurioje būtų pateikiami visos Europos transporto ir krovinių pasiūlymai, o neradęs nusprendė tokią platformą sukurti pats. Šioje tarptautinėje įmonėje dirba daugiau kaip 490 darbuotojų iš 34 valstybių pagrindinėje būstinėje Erkrate (Vokietija) bei atstovybių Lenkijoje, Čekijoje ir Vengrijoje. Įmonė yra Europos transporto ir krovinių biržų lyderė, kuri teikia iki 750000 tarptautinių krovinių ir transporto priemonių pasiūlymų kasdien, turi daugiau nei 127 000 naudotojų iš visos Europos, siūlo daugiau nei 516 milijonų tonų krovinių per metus ir garantuoja aukščiausią saugumo lygį nacionaliniam ir tarptautiniam transportui.

Susitikimo metu svečias papasakojo  apie šių dienų transporto rinkos aktualijas, problemas ir perspektyvas ir diskutavo su studentais. Svečias pateikė tiek standartinių, tiek nestandartinių situacijų ir kartu su studentais aptarė, kaip jie elgtųsi būdami transporto vadybininkais, kad įmonė dirbtų efektyviai.

Seminaro dalyviai galėjo patys įsitikinti ir pamatyti, kaip efektyviai veikia TIMOCOM platforma ir kaip per keletą sekundžių keičiasi užsakymai. Džiaugsminga žinia studentams buvo tai, kad jie gali atvykti į TIMOCOM įmonę atlikti ilgalaikę praktiką ir išmokti dirbti tarptautinėje rinkoje (praktikos pasiūlymas ir sąlygos čia).

Vėliau Denisas Pašala susitiko su kolegijos ir fakulteto administracija. Dr. Vitalija Bartuševičienė, Utenos kolegijos direktoriaus pavaduotoja studijoms ir mokslui, ir dr. Vaida Bartkutė-Narkūnienė, Verslo ir technologijų fakulteto dekanė, papasakojo apie Utenos kolegijos gyvenimą, apsikeitė mintimis apie Vokietijos ir Lietuvos aukštojo mokslo sistemas. Buvo aptartos tarptautinio bendradarbiavimo galimybės ir studentų vykimas į ilgalaikę praktiką. Svečio iš Vokietijos teigimu, būtent praktika ir gali užtikrinti pakankamas kompetencijas siekiant įsitvirtinti rinkoje.

Informaciją parengė Transporto verslo studijų programos komiteto pirmininkė Jūratė Aksomitienė