utenos-kolegija.lt

Lietuvės mokslininkės iš Gento universiteto (Belgija), atliekančios tyrimus neuromokslų srityje, paskaitos Utenos kolegijoje

Lietuvės mokslininkės iš Gento universiteto (Belgija), atliekančios tyrimus neuromokslų srityje, paskaitos Utenos kolegijoje

2019 m. balandžio 1-13 dienomis Utenos kolegijos Verslo ir technologijų fakultete lankosi ir paskaitas skaito kompiuterių mokslų daktarė Roma Šiugždaitė iš Gento universiteto, Belgijos.

Šiuolaikinių neurotechnologijų pasiekimai sparčiai populiarėjantys ir Lietuvoje vis dažniau yra naudojami streso mažinimui, dėmesio koncentracijos didinimui bei darbui su žmonėmis, turinčiais kalbos ir komunikacijos problemomis. Todėl kolegijoje viešinti dr. Roma Šiugždaitė maloniai kviečia tiek Verslo ir technologijų fakulteto, tiek ir Medicinos fakulteto studentus ir dėstytojus į savo paskaitų ciklą „Neuromokslo taikymai medicinoje, socialiniuose moksluose ir inžinerijoje”, kurio metu klausytojai supažins su įvairiausiais atliekamais tyrimais, jų rezultatais, priežastiniais ryšiais bei taikomais metodais ir technologijomis, leidžiančiomis pažinti žmogaus elgseną.

Dr. Roma Šiugždaitė, kompiuterių mokslų daktarė, turi didelę statistikos, duomenų analizės ir modeliavimo patirtį įvairiose mokslo disciplinose, įskaitant psichologiją, neurologiją, fiziologiją ir mediciną. Visi jos įgyvendinti ir įgyvendinami tarpdisciplininiu bendradarbiavimu grindžiami projektai apima ir taikomuosius, ir fundamentinius tyrimus. Mokslininkė tyrimus atliko Neurofiziologijos laboratorijoje, Sveikatos mokslų katedroje, Milano universitete, Italijoje; Žmogaus neurologijos laboratorijoje, Čikagos universitete, JAV; Kognityvinės neurologijos katedroje, SISSA, Trieste, Italijoje ir kt.

Šiuo metu dirba Eksperimentinės psichologijos fakultete Gento universitete (Belgija). Taip pat Kembridžo universitete (Jungtinė Karalystė) dalyvauja mokslininkų grupėje atliekant tyrimą Mažas pajamas turinčių šeimų vaikų elgesio ir smegenų nuotraukų duomenų rinkimas, siekiant ištirti šių vaikų mokymosi eigą.

Dr. R. Šiugždaitės vizito programa

Dr. R. Šiugždaitės gyvenimo aprašymas