utenos-kolegija.lt

Kolegiją papuošė skiautinių paroda

Kolegiją papuošė skiautinių paroda

Kolegijos centrinio pastato antro aukšto koridorių papuošė dizainerės-tekstilininkės Danutės Blažienės skiautinių paroda ,,Iš gamtos ir praeities“.

Parodos atidaryme dalyvavusi autorė papasakojo apie savo kūrybinį kelią, kurio pradžia – susidomėjimas močiutės ir mamos rankdarbiais, siuvimo mašinos ,,prisijaukinimas“. Vėliau – studijos ir įgyta siuvinių dizaino ir technologijos specialybė,  inžinerinis darbas ir neblėstantis noras kurti, atvedęs į Utenos skiautininkių klubą ,,Vorė“.

Tekstilininkės darbuose – praeities ir dabarties sąsajos, gamtos ritmas ir natūrali spalvų gama. Parodoje ,,Iš gamtos ir praeities“ senąją baltų pasaulėjautą atskleidžia naujam gyvenimui prikelti močiutės nėriniai, austų  takelių ar rankšluosčių fragmentai. Uogomis, lapais, žievėmis dažytos medžiagos, gamtinės detalės, įpintos į skiautinius, byloja apie gamtos ir žmogaus vienybę.

Tai jau ne pirmoji kolegijos bendruomenės pažintis su D. Blažienės kūryba – autorė yra dalyvavusi kolegijos projekto  ,,Tavo ir mano tapatybė“ veiklose, kurių dalyviai ne tik savo akimis pamatė, kaip gimsta margaspalvis skiautinys, bet ir mokėsi jo siuvimo paslapčių.

 

Pauliaus Šakalio nuotraukose parodos atidarymo akimirkos.

Apie darbų autorę Danutę Blažienę čia.