utenos-kolegija.lt

Iš tarptautinio konkurso ,,Maisto technologas 2019" studentai parvežė III-ąją vietą

Iš tarptautinio konkurso ,,Maisto technologas 2019" studentai parvežė III-ąją vietą

Vasario 22 d. Maisto produktų technologijos studijų programos studentai  Lukas Gražys, Vadim Lisunov (MPT-18 gr.) ir Erika Lukštaraupytė (MPT-16 gr. ) dalyvavo tarptautino  konkurso ,,Maisto technologas 2019" antrajame etape, kuris vyko Kauno kolegijoje.

2018 metų lapkričio – 2019 metų vasario mėnesiais konkursą organizavo Kauno kolegijos Technologijų fakulteto Maisto technologijos katedra kartu su Targovištės miesto Valachijos universiteto Aplinkos inžinerijos ir maisto mokslo fakultetu (Rumunija).  Jau ketvirtąjį kartą vykusiame  konkurse dalyvauti buvo pakviesti  Lietuvos ir užsienio aukštųjų mokyklų studentai, studijuojantys maisto technologijų, maisto saugos ir kitose, susijusiose su maistu, studijų programose.

Konkursas vyko dviem etapais. Pirmajame etape, 2018 m.  lapkričio 22 d., konkurso dalyviai laikė testą nuotoliniu būdu. Virtualaus testo užduotys buvo susietos su mikrobiologijos, maisto technologijos, maisto saugos ir kokybės, fizikos-inžinerijos klausimais.  Geriausius testo įvertinimus gavusios komandos buvo pakviestos dalyvauti antrajame etape, t. y. 2019 m. vasario 22 d. Kauno kolegijoje.

Į antrąjį konkurso etapą pateko septynios komandos. Tarp konkursantų – studentai iš Kauno kolegijos (3 komandos), po vieną komandą iš Utenos kolegijos, Vilniaus kolegijos, Klaipėdos kolegijos, Gardino Jankos Kupalos vardo (Baltarusija) universitetų. Renginio programa buvo labai plati. Renginio dalyviai turėjo atlikti praktinius darbus instrumentinės analizės, mikrobiologijos, juslinės analizės ir viešojo maitinimo laboratorijose, sprendė kryžiažodį, pristatė namų darbus (savo pagamintą regiono tradicinį patiekalą ir vaizdo medžiagą apie patiekalo gamybos procesą).  Daugiausia balų surinko ir pirmąją vietą laimėjo Kauno kolegijos studentų komanda.   Antroji  vieta atiteko Gardino Jankos Kupalos vardo universiteto  studentams ir Kauno kolegijos antrajai komandai, o treti buvo  Utenos kolegijos studentų komanda.  Mūsų studentai, nors ir dalyvavo  pirmą kartą tokiame konkurse,  laboratorijose jautėsi gana užtikrintai, anglų kalba jiems  nebuvo kliūtis.

Parengė Inžinerijos ir technologijų katedros vedėja Gražina Stasiulionienė

Konkurso akimirkos čia.