Lietuviškumo dvelksmas parodose „Lietuvai ir lietuviškam pašto ženklui – 100“ ir „Sentimentai“

Lietuviškumo dvelksmas parodose „Lietuvai ir lietuviškam pašto ženklui – 100“ ir „Sentimentai“
2018-10-31 09:30:33

2018 m. spalio 30 d. Utenos kraštotyros muziejuje vyko Utenos kolegijos dėstytojų, studentų, Utenos A. Šapokos gimnazijos gimnazistų (mokytoja A. Maračinskienė), skiautininkių iš Utenos, Kauno, Širvintų lietuviškų pašto ženklų mozaikų skiautinyje parodos „Lietuvai ir lietuviškam pašto ženklui – 100“ bei Kauno technologijos universiteto (KTU) docentės Eglės Kumpikaitės, KTU Aprangos inžinerijos studijų programos magistrantės Eglės Lapelytės ir menine bei kultūrine projektine veikla užsiimančios VšĮ „Ars Major“ direktorės Rasos Skripkiūnaitės, dirbančios po bendru prekės ženklu BALTIC ECO THINGS d‘Art Design Baltic Group, parodos „Sentimentai“ pristatymas. Abiejų parodų ekspozicijos lankytojams subtiliai perteikia lietuviškumo, kultūrinio paveldo populiarinimo idėjas ir motyvus.

Ekspozicija  „Lietuvai ir lietuviškam pašto ženklui – 100“ yra baigiamasis Utenos kolegijos dėstytojų ir studentų vykdyto projekto „Tautos tapatybės ženklai“ (iš dalies finansuoto LR Švietimo ir mokslo ministerijos ir Utenos rajono savivaldybės) akordas. Parodoje eksponuojama 100 sukurtų mozaikų, skirtų ne tik Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui, tačiau ir pirmojo lietuviško pašto ženklo šimtmečiui paminėti. Kiekvienoje mozaikoje galima matyti pašto ženklais išdėliotą Lietuvos kontūrą dekoruotą įvairiausiais skiautinių motyvais ir technikomis.

 „Sentimentai“ – tai namų tekstilės kolekcija, skirta Lietuvos pajūrio gamtai ir kultūros paveldui. Lietuvos šimtmečio šventės proga siūloma per „sentimentų prizmę“ naujai pažvelgti į praeitį, prisiminti idealistų pasaulį, vaizduotėje išvysti  iš dalies prarastos gamtos ir archyvo paveldo vaizdus. Kuršių nerijos gamtos kraštovaizdžio simboliai ir istoriniai tautinio paveldo elementai harmoningai dera bendrame temos kontekste. Kolekcijoje panaudoti natūralios spalvos ir balinti ekologiški natūralūs lininiai verpalai, originalūs žakardinių audinių dizainai gamtos ir kultūrinio paveldo temomis, išraiškinga, reljefinė audinių struktūra, pasiekta derinant vienasluoksnius ir dvisluoksnius pynimus. Kaitaliojant vienasluoksnes ir dvisluoksnes audinio vietas, siekiama išgauti išraiškingą erdvinę audinio struktūrą. Audinių struktūros išraiškingumą pabrėžia ir jiems atlikta cheminio ir mechaninio minkštinimo apdaila, kuri dar labiau išryškina iškilias audinio vietas. Kolekcijos „Sentimentai“ sukūrimą ir pristatymą remia Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba.

Projekto ,,Tautos tapatybės ženklai" vadovė Vaida Bartkutė-Norkūnienė

Parodos pristatymo akimirkos Dariaus Maračinsko nuotraukose.

Stojančiųjų į Dantų technologiją dėmesiui

Manualinių gebėjimų kursai, padedantys parirengti patikrinimo testui,  vyks 2024 m. liepos 1–4 dienomis. Moky...

Skaityti plačiau

Erasmus+ tarptautinė savaitė buvo gausi renginių

Balandžio 15–19 dienomis Utenos kolegijoje vyko ERASMUS+ tarptautinė savaitė, kurioje dalyvavo Lietuvos, Latvijos,...

Skaityti plačiau

Tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija „Darnaus vystymosi aspektai: teorija ir praktika"

2024 m. balandžio 18 d. Utenos kolegijoje vyks tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija „Darnaus vystymosi aspek...

Skaityti plačiau

Tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija „Įrodymais grįsta praktika: nuo sveikatos — link socialinės gerovės"

2024 m. balandžio 17 d. Utenos kolegijoje organizuojama IV-oji tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija „Įrodyma...

Skaityti plačiau