utenos-kolegija.lt

Pristatyta nauja mokomoji knyga apie slaugą

Pristatyta nauja mokomoji knyga apie slaugą

Rugsėjo 26 d. Utenos kolegijos bendruomenė bei socialinių partnerių iš medicinos įstaigų atstovai susirinko į Slaugos ir burnos priežiūros katedros vedėjos Danguolės Šakalytės mokomosios knygos ,,Slaugos propedeutika“ pristatymą.

Šioje knygoje pateikiama medžiaga apie inovatyvios  praktikos slaugą. Knygos tikslas yra ugdyti besimokančių ir dirbančių slaugytojų visuminę sampratą apie slaugą, žmogų, sveikatą, ligą ir slaugos teorijas bei modelius, o dėstytojams – padėti  perteikti slaugos teorijos medžiagą. Naudingos informacijos knygoje taip pat gali rasti kiekvienas, kuriam tenka slaugyti ligonį.

Renginį vedęs Medicinos fakulteto dekanas doc. dr. Raimundas Čepukas pasidžiaugė, kad visus susirinkusius subūrė knyga. Jo teigimu, knyga – tai šventas dalykas, leidžiantis žmonijai perduoti ir perimti iš kartos į kartą išmintį, užtikrinantis minties ir idėjos tęstinumą.

Svajojusi būti mokytoja D. Šakalytė sako, kad likimas lėmė jai suderinti savo svajonę su pasirinkta slaugytojo profesija. Šios profesijos paslapčių knygos autorė mokėsi  12 metų (baigė Kauno P. Mažylio medicinos mokyklą, Utenos kolegiją, Kauno medicinos universitetą (dabar - Lietuvos sveikatos mokslų universitetas)) ir dabar savo žinias dalina studentams. Papasakojusi apie nueitą profesinį kelią ir sutiktus jame žmones, autorė išsakė dėkingumo žodžius visiems, iš kurių mokėsi, kurie skatino ir palaikė ją rašant knygą. Ypač šiltus žodžius D. Šakalytė skyrė savo buvusiai dėstytojai, dabar kolegei Zitai Petravičienei ir visai Slaugos ir burnos priežiūros katedrai bei savo studentams.

Knygos išleidimo proga autorę pasveikino gausus būrys kolegų ir socialinių partnerių: Alpha+ namų slaugos tinklo Vokietijoje vadovas Juri Abramowitsch, Šv. Klaros palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės direktorė Žaneta Valiulienė, Utenos pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus pavaduotoja slaugai Danutė Kunčiūnienė, Utenos psichikos dienos stacionaro vadovė Silvestra Kaulinienė, direktoriaus pavaduotoja mokslui ir plėtrai doc. dr. Vitalija Bartuševičienė, dėstytojai Zita Petravičienė, Margarita Padlipskienė, Arūnas Kanapeckas, Zigrida Kaulinienė, Socialinės gerovės katedros vedėja Žydra Kuprėnaitė, Tarptautinių ryšių skyriaus vedėja Rūta Jurgelionienė, studentai, dukra Gabija ir sūnus Tomas bei kiti renginio dalyviai.  

Pauliaus Šakalio nuotraukos.