utenos-kolegija.lt

Europos judumo savaitės renginiai Utenos kolegijoje

  Europos judumo savaitės renginiai Utenos kolegijoje

Rugsėjo 16-24 d. Utenos kolegijos bendruomenė aktyviai minėjo Europos judumo savaitę. Ketvirtadienį, rugsėjo 21 d., Transporto verslo ir Aplinkos apsaugos inžinerijos studijų programų komitetai, vadovaujami lektorės J. Aksomitienės ir docentės dr. I. Jakštonienės, sukvietė studentus ir dėstytojus į seminarą-diskusiją „Aplinkai draugiškų transporto priemonių naudojimas, jų nauda sveikatai ir ekonomikai“. Seminarą moderavo ir įžanginį žodį tarė doc. dr. Ingrida Pliopaitė Bataitienė. Docentė visiems susirinkusiems trumpai pristatė Europos judumo savaitės priešistorę bei pagrindinį šios akcijos tikslą – ši kampanija yra puiki galimybė parodyti visiems, kokie svarbūs yra aplinkos taršos, motorinių transporto priemonių poveikio aplinkai klausimai, skatinanti žmones naudotis darniomis transporto priemonėmis. Elektromobilių infrastruktūros kūrimo Lietuvoje situaciją apžvelgė LR susisiekimo ministerijos Plėtros ir tarptautinių ryšių departamento Plėtros ir inovacijų skyriaus vyriausioji specialistė Aistė Gasiūnienė. Poveikio aplinkai vertinimo departamento Panevėžio ir Utenos skyriaus vedėja Loreta Jovaišienė seminare kalbėjo apie transporto keliamą taršą, atliekamų vertinimų rodiklius. Seminare viešnių išsakytos įdomios ir aplinkosaugai svarbios mintys pakvietė visus aktyviai diskusijai.

Rugsėjo 22 d. Europos judumo savaitės renginių organizatoriai vykdė akciją „Mink dviračiu į kolegiją“. Šia akcija Utenos kolegijos bendruomenė prisidėjo prie visame pasaulyje vykdomos akcijos „Diena be automobilio“. Šią dieną siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai ir žmonių sveikatai, patiems prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo.  Organizatoriai nuoširdžiai dėkoja visiems dalyvavusiems vykdomoje akcijoje ir į darbą ar paskaitas kolegijoje atriedėjusiems dviračiais ar kitomis alternatyviomis transporto priemonėmis.

Rugsėjo 24 d. Europos judumo savaitė baigėsi kasmetiniu studentų ir dėstytojų žygiu baidarėmis. Šių metų maršrutas – Žeimenos upė. Žeimenos upės sraunumą išbandė 6 baidarių komanda. Baidarėmis plaukė AAI – 15 gr. studentai Žygimantas Savickas, Paulius Viršyla ir Dovilė Vaicekauskaitė, ADT – 17 gr. studentė Loreta Bagdonaitė, KT-17 gr. studentas Dovydas Andrašius, TA – 15 gr. studentai Samanta Gurkšnytė, Aušra Kraujalytė ir Andrius Mikšto bei dėstytojai dr. Inga Jakštonienė, dr. Jūratė Urbonienė ir Vilma Andrašienė.

Visos šios savaitės renginiai kvietė visus atkreipti dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai, stengtis kuo dažniau eiti pėsčiomis, važiuoti dviračiu. Juk fizinis aktyvumas ugdo ir stiprina visas organizmo sistemas ir jo funkcijas: nustatyta, kad reguliari fizinė veikla ir teisinga mityba bent septyneriais metais pailgina gyvenimą, sumažina lėtinių, infekcinių ligų riziką.

Nuoširdžiai dėkojame renginio draugams: restoranui-vyninei „Burgundija“ (Basanavičiaus g. 55, Utena), picerijai „Amber pica“ (Maironio g. 8, Utena), picerijai „Trolių pica“ (Rašės g. 6, Utena).

Renginių akimirkos čia.

LR susisiekimo ministerijos prezentacija Europos judumo savaitei čia.

Europos judumo savaitės renginių organizatorių vardu

dr. Vaida Bartkutė-Norkūnienė,

Inžinerijos ir technologijų katedros vedėja