utenos-kolegija.lt

Šventinė naujų akademinių metų pradžia

Šventinė naujų akademinių metų pradžia

Rugsėjo 4 d., neišsigandusi iš ryto nušniokštusio lietaus ir plaukiančių debesų, Utenos kolegijos bendruomenė ir svečiai  susirinko į Utenio aikštę, kur šventiškai pasitiko naujus akademinius metus.

Sveikinimai ir linkėjimai   bendruomenei

Šventę pradėjęs Utenos kolegijos direktorius prof. dr. Gintautas Bužinskas pasidžiaugė gražiu pirmakursių būriu ir palinkėjo kruopščiu darbu siekti savo svajonių. Utenos r. savivaldybės meras, Kolegijos tarybos narys Alvydas Katinas pažymėjo didelę kolegijos reikšmę miesto gyvenime. ,,Jūs suteikiate Utenai gyvastį,“ – jaunimui sakė meras, nepašykštėdamas tiek rimtų, tiek šmaikščių palinkėjimų. Seimo narys Edmundas Pupinis studentams ir visai bendruomenei linkėjo drąsos ir ryžto įgyvendinant savo siekius. Kokie iššūkiai laukia jauno žmogaus darbo rinkos pasaulyje, mintimis pasidalino Lietuvos darbdavių konfederacijos generalinis direktorius, Kolegijos tarybos pirmininkas Danas Arlauskas.

Įkvepiančios absolventų istorijos

Vienas šios šventės akcentų  - kolegijos absolventų ir studentų sėkmingos istorijos. Savo studijų metų patirtimi, įkurto verslo idėjomis, profesinės karjeros pasiekimais dalinosi Kosmetologijos studijų programos absolventė Milda Klišytė, Aprangos dizaino ir technologijos studijų programos absolventė Edita Kušleikienė, Dantų technologijos studijų programos absolventas Jaunius Mickus, Verslo vadybos – Arminas Katilius, Informacinių sistemų technologijų – Algirdas Pilkauskas bei studentai  Greta Rušėnaitė, būsimoji informacinių sistemų inžinierė, ir būsimasis automatinio valdymo sistemų specialistas Lukas Petrauskas. Studentus ir absolventus kalbino renginio vedėja Vaida Skardinskaitė.

Jaunius Mickus, dirbantis kolegijoje dėstytoju ir vadovaujantis odontologijos klinikai ,,Profident“, sakė, jog jo gyvenime studijos, dėstytojo ir klinikos vadovo darbas yra labai susiję. Jis džiaugėsi, kad tuo, ką gavo savo studijų bei darbinės veiklos metu, gali pasidalinti su studentais paskaitose, priimdamas juos į praktiką ar darbą savo įmonėje. ,,Tai savotiška grąža Utenos kolegijai,“ – sakė Jaunius, nepagailėjęs gražių žodžių savo pirmajai Alma Mater.

Editos Kušleikienės veikla labai kūrybiška - ji piešia, audžia, mezga, fotografuoja... ,,Už tai, kas ir kokia esu šiandien, pirmiausiai ačiū kolegijai, kuri man suteikė sparnus. Labai džiaugiuosi, kad ryšiai nenutrūko: esu kviečiama dalyvauti renginiuose, kolekcijų pristatymuose,“ – pasakojo absolventė.

Arminas Katilius studijavo kolegijoje verslo vadybą, po to išvyko į Norvegiją, grįžo į Uteną ir sukūrė medinių aksesuarų gamybos ir prekybos verslą. Paklaustas, kas paskatino grįžti, Arminas labai užtikrintai atsakė: ,,Myliu Lietuvą ir savo miestą Uteną“. Visiems svajojantiems apie savo verslą vaikinas patarė tikėti savo idėja ir nenuleisti rankų.  

Apie tai, kaip kolegijoje įgytas žinias ir praktinius įgūdžius sekasi naudoti kasdieniame darbe, papasakojo Milda Klišytė.  Kartu su linkėjimais ir patarimais pirmakursiams įsiklausyti į dėstytojų žodžius Milda skyrė dainą ,,Leisk sau“.

Studentė Greta Rušėnaitė papasakojo, kad kolegijoje yra labai daug galimybių gyventi įdomiai ir aktyviai: dalyvauti studentų iniciatyvų projektuose, akcijose, įvairiuose renginiuose.  Jai pritarė ir Lukas Petrauskas, kuris nuo pirmo kurso suderina ir studijas, ir darbą pagal specialybę, ir aktyvią visuomeninę veiklą.

Pirmą kartą įteiktos Metų nominacijos

Darbštūs ir kūrybiški kolegijos bendruomenės nariai bei socialiniai partneriai kasmet džiugina savo indėliu į kolegijos gyvenimą bei aktyvia visuomenine veikla. Siekdama juos pagerbti kolegija įsteigė 10 nominacijų, kurios bus įteikiamos kiekvieną naujų studijų metų pradžios šventę ar kitomis svarbiomis progomis kaip padėka ir įvertinimas už praėjusių akademinių metų darbus. Šįmet bendruomenė pasiūlė kandidatus 9 nominacijoms. Visų kandidatų veikla ir darbai – išties svarūs ir reikšmingi, todėl  Nominacijų vertinimo komisijai teko nelengvas darbas iš geriausių išrinkti pačius geriausius (patvirtinta Nominacijų vertinimo komisijos 2017 m. rugsėjo 1 d. sprendimu Nr. 2).  

Pirmiesiems Metų nominantams nominacijas įteikė Akademinės tarybos pirmininkas doc. dr. Raimundas Čepukas ir kolegijos direktorius prof. dr. Gintautas Bužinskas.

2016-2017 akademinių metų nominantai:

,,Metų darbuotojas" – Doc. dr. Vaida Bartkutė-Norkūnienė už aktyvią projektinę veiklą, socialinės partnerystės ir tarptautiškumo  puoselėjimą bei nuotolinių studijų plėtrą (nominacijai pateikė Verslo ir technologijų fakultetas).

,,Metų dėstytojas" – Lektorė Rasa Jodienė už puikias dalykines kompetencijas bei profesionalų Svetingumo vadybos studijų programos koordinavimą (nominacijai pateikė Verslo ir technologijų fakultetas).

,,Metų pasiekimas" – I-oji vieta tarptautiniame konkurse ,,Maisto technologas 2016“ už profesinius gebėjimus bei Utenos kolegijos vardo garsinimą (nominacijai pateikė Verslo ir technologijų fakultetas).

,,Metų iniciatyva" – Tarptautinė praktinė-kūrybinė konferencija ,,Tautos savitumo ženklai: tradicijų ir modernumo dermė aprangoje“ už inovatyvumo, tarptautiškumo ir kūrybiškumo puoselėjimą (nominacijai pateikė Verslo ir technologijų fakultetas).

,,Metų renginys" - Edukacinė popietė ,,Be regėjimo“ už socialinės partnerystės puoselėjimą, neįgaliųjų įtrauktį bei visuomenės švietimą (nominacijai pateikė Medicinos fakultetas).

,,Metų savanorystė"  - Socialinio darbo studijų programos studentė Raimonda Gaulytė už studentų sutelkimą savanoriškai veiklai bei aktyvų dalyvavimą ,,Maisto banko“ akcijose (nominacijai pateikė Medicinos fakultetas).

,,Metų studentas" – Informacinių sistemų technologijų studijų programos studentė Greta Rušėnaitė už aktyvų dalyvavimą studentų projektinėje veikloje bei Utenos kolegijos vardo garsinimą (nominacijai pateikė Verslo ir technologijų fakultetas).

,,Metų absolventas" – Vaikų dienos centro ,,Draugystė“ socialinis darbuotojas Martynas Grunevas už bendradarbiavimą organizuojant studentų pažintines veiklas (nominacijai pateikė Medicinos fakultetas).

,,Metų draugas" – AB ,,Utenos trikotažas“ - už ilgametę ir įvairiapusę socialinę partnerystę bei svarų indėlį įgyvendinant Aprangos dizaino ir technologijos studijų programą (nominacijai pateikė Verslo ir technologijų fakultetas).

Ryšių su visuomene atstovė Ramutė Kavoliūnienė

Tado Gasiulio nuotraukose:

Šventės akimirkos (1)

Šventės akimirkos (2)

Daugiau skaityti ir nuotraukų Utenos r. savivaldybės FB

Apie mus rašo ,,Utenos apskrities žinios"