Įžvalgos ir patirtis mokant matematikos

Įžvalgos ir patirtis mokant matematikos

2023-05-02 08:34:31

Balandžio 27 d. Utenos kolegija kartu su Lietuvos kolegijų matematikos dėstytojų asociacija organizavo tarptautinę mokslinę-praktinę konferenciją „Matematikos mokymas: teorija ir taikymas".

Plenariniame posėdyje dr. Roma Šiugždaitė  (Antverpeno universitetas, Pasaulinis sveikatos institutas, Belgija) pristatė pranešimą „Bijau matematikos! Kaip suaktyvinti „motyvacijos molekulę" ir įveikti šią baimę?“. Dr. Viktorija Sičiūnienė (Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademija) kalbėjo apie  bendrojo lavinimo mokyklų matematikos turinio kaitą, dr. Sigita Urbonienė (Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademija) aptarė matematikos mokytojų rengimo  Lietuvoje aktualijas.

Savo įžvalgomis bei patirtimi mokant matematikos dalinosi pranešėjai iš Liepojos universiteto (Latvija), Panevėžio kolegijos, Kauno kolegijos, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos, Utenos kolegijos (pranešėjai ir pranešimų temos).

Vyko aktyvios diskusijos apie matematikos keliamą nerimą, kurį jaučia ne tik mokiniai, bet ir mokytojai, naujai patvirtintą matematikos mokymo programą, matematikos mokytojų stygių, pirmo kurso studentų matematikos žinių trūkumą ir kitais probleminiais klausimais.

Dėstytojai pasidalino geraisiais matematikos mokymo metodų taikymo pavyzdžiais,  pasidžiaugė studentų pasiekimais.

Po konferencijos vyko Lietuvos kolegijų matematikos dėstytojų asociacijos (pirmininkė dr. Zita Baužienė) ataskaitinis posėdis.

Konferencijos akimirkos.

Diplomų įteikimo šventė kolegijos absolventams

Diplomų įteikimo šventė Utenos kolegijos absolventams vyks 2023 m. birželio 30 d. Elektroninio mokymo centro konf...

Skaityti plačiau

Prasidėjo bendrasis priėmimas

Birželio 1 d. prasidėjo Bendrasis priėmimas į aukštąsias mokyklas. Pagrindinis priėmimas Stojančiųjų pra&scaron...

Skaityti plačiau

Mokymai socialiniams darbuotojams

Gegužės 26 d. vyko nuotoliniai profesinės kvalifikacijos mokymai socialiniams darbuotojams ,,Darbo praktika rengiant ir...

Skaityti plačiau

Erasmus+ vizitas Latvijos biomokslų ir technologijų universiteto Malnavos kolegijoje

Gegužės 23-24 d. dr. Vaida Bartkutė-Norkūnienė, lektorės Jūratė Aksomitienė ir Aušra Lankauskienė lankėsi Latvijo...

Skaityti plačiau