Virtuali kelionė E. Šimkūnaitės takais

Virtuali kelionė E. Šimkūnaitės takais

2023-03-14 12:12:18

Kovo 13 d. Utenos kolegijoje buvo paminėtos garsiosios žolininkės, etnografės, habilituotos gamtos mokslų daktarės E. Šimkūnaitės gimimo metinės.

Ta proga Turizmo ir viešbučių administravimo studijų programos paskutinio kurso studentė, E. Šimkūnaitės vardo stipendininkė Ugnė Šinkūnaitė kolegijos bendruomenę ir svečius pakvietė į virtualią kelionę garsiosios mūsų kraštietės takais. Renginyje dalyvavo stipendijos steigėjų atstovai E. Šimkūnaitės labdaros ir paramos fondo prezidentas Darius Šinkūnas bei Prezidento pirmoji pavaduotoja Dovilė Marcinkė, akademikas Bonifacas Stundžia, kolegijos dėstytojai ir studentai.

Su Ugnės veikla, populiarinant E. Šimkūnaitės asmenybę ir įvairialypį jos kultūrinį bei mokslinį palikimą, supažindino dr. Vitalija Bartuševičienė, Komisijos E. Šimkūnaitės vardo stipendijai gauti pirmininkė, bei darbo vadovė dr. Ramutė Narkūnienė. Ugnės pasiekimais pasidžiaugė Verslo ir technologijų fakulteto dekanė dr. Vaida Bartkutė-Norkūnienė.

Fondo prezidentas D. Šinkūnas, akademikas B. Stundžia ir kolegijos direktorius dr. R. Čepukas pasidalino savo prisiminimais apie E. Šimkūnaitės išskirtinį, dažnai prieštaringą būdą, humoro jausmą, norą padėti.

Šias garsiosios žiniuonės charakterio savybes akcentavo ir Ugnė, pristatydama projektinį darbą - maršrutą ,,Eugenijos Šimkūnaitės atminimo takais". O šie takai driekiasi nuo gimtųjų Tauragnų, kuriuos labai mylėjo, į Uteną, Kauną, Vilnių, kitas Lietuvos vietas...

Planuojama Ugnės sudarytą maršrutą pasiūlyti Utenos turizmo informacijos centrui, kad kuo daugiau žmonių galėtų susipažinti su E. Šimkūnaitės gyvenimu ir veikla.

Renginio akimirkos.

Maršruto ,,Eugenijos Šimkūnaitės atminimo takais" pristatymas.

Studentui įteikta 3000 Eur stipendija

Viena garsiausių Lietuvoje aukštųjų technologijų bendrovių – „Teltonikos“ įmonių grupė, projekt...

Skaityti plačiau

Kviečiame teikti paraiškas socialinei stipendijai gauti

Studentai, nepateikę paraiškų socialinei stipendijai gauti 2023 m. rudens semestrą, arba pagrindinio teikimo metu...

Skaityti plačiau

Kviečiame į tarptautinį konkursą „UKTech@s 2023“

Utenos kolegijos Verslo ir technologijų fakulteto Inžinerijos ir technologijų katedra organizuoja Utenos kolegijos techn...

Skaityti plačiau

Parama studentams, turintiems negalią

Gruodžio 1-16 dienomis vyks papildomas prašymų priėmimas šalies aukštųjų mokyklų studentams 2023 m....

Skaityti plačiau