Paskirta E. Šimkūnaitės vardo stipendija

Paskirta E. Šimkūnaitės vardo stipendija

2022-11-22 13:56:55
Eugenijos Šimkūnaitės labdaros ir paramos fondas kartu su Utenos „Rotary“ klubu įsteigė E. Šimkūnaitės vardo stipendiją, kuri šiais metais atiteko Turizmo ir viešbučių administravimo studijų programos TA-19I gr. studentei Ugnei Šinkūnaitei.

„Apie E. Šimkūnaitę, kaip apie garsią kraštietę žolininkę, sužinojau dar vaikystėje, nes ji, kaip ir mano senelis, yra kilusi iš Tauragnų krašto, todėl, dar būdama maža, sužinojau, jog kažkada tame miestelyje gyveno žinoma žiniuonė. Bėgant metams, vis atsirasdavo poreikis pasidomėti E. Šimkūnaitės veiklomis ir biografija, o mane labiausiai domino jos žinios apie įvairius augalus ir žolynus bei tai, jog ji buvo labai mylima ir gerbiama tiek artimųjų, tiek tų, kurie iš jos mokėsi. Eugenija ir aš esame kraštietės, nors ir gyvenome skirtingais laikais, tačiau turime panašumų, kurie skatina domėtis ja, kaip asmenybe, abi esame gimusios kovo 11 dieną, tik skirtingais metais, net ir pavardės skamba labai panašiai.

Noras garsinti ir dar geriau pažinti Eugenijos Šimkūnaitės gyvenimą ir pasiekimus paskatino dalyvauti konkurse. Turiu patirties tyrimų atlikimo srityje, taip pat straipsnių rašyme ir pranešimų skaitymo studentų konferencijose. Esu parašiusi straipsnius ir parengusi pranešimus temomis: „Tamsiojo turizmo maršruto kūrimo galimybės Utenos rajone“ ir „Turistų požiūrio į atsakingą vartojimą turizmo sektoriuje tyrimas“. Taip pat turiu dalyvavimo įvairiuose tarptautiniuose ar vietiniuose renginiuose patirties (dalyvavimas studentų verslumą skatinančiame konkurse „Įšok į profesijos batus“ ir dalyvavimas tarptautiniame EURHODIP asociacijos organizuotame konkurse “#taste2connect“. Teko dalyvauti keliuose projektuose su kitais studentais, ir komandoje sekėsi dirbti sėkmingai. O taip pat studijų metu ne tik renginiuose dalyvauju, bet ir stengiuosi turėti gerus egzaminų, atsiskaitymų ir rašto darbų įvertinimus iš dėstomų paskaitų,“ - pasakoja Ugnė.

Stpendijos laimėtoja planuoja parengti turizmo maršrutą „Eugenijos Šimkūnaitės takais“ ir populiarinti jį tarp jaunimo.

Aptartos bendradarbiavimo galimybės

Lapkričio 23 d. Utenos kolegijoje lankėsi AB ,,Žemaitijos pienas"  vyr. personalo ugdymo vadybininkė  Kri...

Skaityti plačiau

Pirmasis naujos kadencijos Tarybos posėdis

2022 m. lapkričio 18 d. įvyko pirmasis naujos kadencijos Utenos kolegijos tarybos posėdis.  Kolegijos akademinės ta...

Skaityti plačiau

Suaugusiųjų mokymosi savaitė

Utenos kolegija kartu su Lietuvos saugusiųjų švietimo asociacija kviečia į 2022 Suaugusiųjų mokymosi savaitės&nbs...

Skaityti plačiau

Kolegijos tarybos posėdis

2022 m. lapkričio 18 d. 13.00 val. Karjeros centre vyks Utenos kolegijos tarybos posėdis. Posėdžio metu bus pristatyti...

Skaityti plačiau