Ukrainiečiai studentai jau prakalbo lietuviškai

Ukrainiečiai studentai jau prakalbo lietuviškai

2022-11-07 09:51:43

Jei kolegijoje sutiksite studentą ukrainietį, kalbantį lietuviškai, nenustebkite.

Nuo rugsėjo 12 d. kolegijoje vyksta lietuvių kalbos ir kultūros kursai studentams ir dėstytojams iš Ukrainos. Kolegijos dėstytojos Aurelija Pelenienė, Rima Žarskutė ir Rūta Jurgelionienė  mokymų dalyviams iš įvairių studijų programų padeda įveikti kalbinius, kultūrinius ir socialinius skirtumus. Kursus lanko 12 studentų ir 1 dėstytoja iš Ukrainos. Jau įvyko edukacijos, padedančios pažinti Lietuvos ir Utenos krašto istoriją, kultūrą, pamatyti Lietuvos ir Ukrainos sąlyčio taškus.

Pirmoji edukacija vyko artimiausioje aplinkoje – Utenos kraštotyros muziejuje ir senojo miesto gatvėse. Vėliau ukrainiečiai studentai lankėsi V. Valiušio keramikos muziejuje. Lietuvos puodžių karalius papasakojo apie puodžiaus amatą ir pristatė gausią keramikos ekspoziciją. Juodoji keramika ir švilpynės iš Ukrainos studentams pakvipo namais, o už patirtus įspūdžius, jau išmokę pirmųjų lietuviškų frazių, ukrainiečiai dėkojo lietuviškai.

Išvykoje į Vilnių kursų dalyviai susipažino su materialiu UNESCO paveldu. Edukacija po Vilniaus istorinį centrą, vaikščiojant senamiesčio gatvėmis ir aplankant Aušros Vartus, Unitų (Švč. Trejybės) bažnyčią, Valdovų rūmus atskleidė Lietuvos istoriją, lietuvių tradicijas ir buitį bei lietuvių sąsajas su kitomis tautomis.

Edukacija rudeniniame Kaune studentus supažindino su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija, leido pasigrožėti Kauno modernizmo architektūra. Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje prabilo simbolika dailės kūriniuose, nustebino muziejaus erdvėse gyvai nuskambėjusi autentiška dzūkų daina, pamąstymams apie žmogiškąją būtį nuteikė M.K. Čiurlionio simfoninė poema „Jūra“.

Visa lietuvių kalbos ir kultūros kursų programa apima 180 akademines valandas. Mokymai dar truks iki gruodžio 9 d. Baigusieji lietuvių kalbos mokymo programą gebės suprasti ir vartoti pagrindines frazes, susijusias su gyvenamąja aplinka, galės sėkmingai komunikuoti įprastose kasdienėse situacijose apie žinomus dalykus: prisistatyti, papasakoti apie šeimą, darbą, artimiausią aplinką, nusakyti savo būtiniausius poreikius, pasiteirauti informacijos ar klausiami  – ją pateikti.

Programą finansuoja Švietimo mainų paramos fondas.

Edukacija Utenos kraštotyros muziejuje

V. Valiušio keramikos muziejuje

Pažintis su materialiu UNESCO paveldu ir edukacijos Vilniuje

Pažintinė išvyka į Kauną

Edukacija - karpinių kūryba

Edukacija - skiautinių kūryba

Studentui įteikta 3000 Eur stipendija

Viena garsiausių Lietuvoje aukštųjų technologijų bendrovių – „Teltonikos“ įmonių grupė, projekt...

Skaityti plačiau

Kviečiame teikti paraiškas socialinei stipendijai gauti

Studentai, nepateikę paraiškų socialinei stipendijai gauti 2023 m. rudens semestrą, arba pagrindinio teikimo metu...

Skaityti plačiau

Kviečiame į tarptautinį konkursą „UKTech@s 2023“

Utenos kolegijos Verslo ir technologijų fakulteto Inžinerijos ir technologijų katedra organizuoja Utenos kolegijos techn...

Skaityti plačiau

Parama studentams, turintiems negalią

Gruodžio 1-16 dienomis vyks papildomas prašymų priėmimas šalies aukštųjų mokyklų studentams 2023 m....

Skaityti plačiau