Europos judumo savaitės renginys

Europos judumo savaitės renginys

2022-09-22 08:42:23

Rugsėjo 21 d. Verslo ir technologijų fakultete renginys ,,Judėk laisviau"  Europos judumo savaitei paminėti sukvietė gausų būrį įvairių studijų programų studentų ir dėstytojų.

Renginyje su studentais diskutavo Utenos aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkas Eimantas Puodžiukas ir Utenos rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas Evaldas Rimas.

E. Rimas pristatė Utenos miesto darnaus judumo planą, papasakojo, kokios priemonės taikomos Utenos mieste, siekiant eismo saugumo.

E. Puodžiukas kalbėjo apie transporto priemonių daromą žalą aplinkai ir gamtai. Svečias pateikė susimąstyti priverčiančių skaičių: automobilio variklyje sudegant 1 kg benzino, kartu sudega apie 14 kg oro, o į atmosferą išmetama apie 15 kg įvairių dujų mišinio. Vadinasi, vienas automobilis, per metus nuvažiuodamas 10 tūkst. km ir sunaudodamas po 7 kg benzino 100 km, išmeta apie 10 tonų įvairių dujų mišinio. Renginio dalyvius lektorius skatino būti atsakingus ir kuo dažniau rinktis įvairias aplinkai draugiškais transporto priemones.

Po diskusijos studentai galėjo pasitikrinti savo automobilio dūmingumą, kurį  išmatuoti padėjo atlikti Utenos aplinkos apsaugos departamente dirbantis Aplinkos apsaugos inžinerijos studijų programos absolventas Augustas Vilimas.
Renginio akimirkos

Diplomų įteikimo šventė kolegijos absolventams

Diplomų įteikimo šventė Utenos kolegijos absolventams vyks 2023 m. birželio 30 d. Elektroninio mokymo centro konf...

Skaityti plačiau

Prasidėjo bendrasis priėmimas

Birželio 1 d. prasidėjo Bendrasis priėmimas į aukštąsias mokyklas. Pagrindinis priėmimas Stojančiųjų pra&scaron...

Skaityti plačiau

Mokymai socialiniams darbuotojams

Gegužės 26 d. vyko nuotoliniai profesinės kvalifikacijos mokymai socialiniams darbuotojams ,,Darbo praktika rengiant ir...

Skaityti plačiau

Erasmus+ vizitas Latvijos biomokslų ir technologijų universiteto Malnavos kolegijoje

Gegužės 23-24 d. dr. Vaida Bartkutė-Norkūnienė, lektorės Jūratė Aksomitienė ir Aušra Lankauskienė lankėsi Latvijo...

Skaityti plačiau