utenos-kolegija.lt

Būsimųjų maisto technologų išvykos ir susitikimai

Būsimųjų maisto technologų išvykos ir susitikimai

Naujieji metai Maisto produktų technologijos studijų programos studentams prasidėjo įdomiomis mokomosiomis išvykomis ir susitikimais.

Sausio 20 d. Maisto produktų technologijos studijų programos trečio kurso ištęstinių studijų studentai dalyvavo susitikime su UAB „Utenos mėsa“ specialistais.

Studentai realiai susipažino su įmone, kuri įrengta pagal Europos Sąjungos standartus, aprūpinta pažangiausia mėsos perdirbimo bei pakavimo įranga. Būsimieji technologai sužinojo, koks įmonės gaminių asortimentas, turėjo galimybę padegustuoti mėsos produktų, susipažino su gamybos ir kokybės užtikrinimo procesais.

Susitikimo metu buvo aptartos studentų praktikų ir kitos bendradarbiavimo galimybės.

Sausio 11 d. studentai dalyvavo ir pažintinėje-mokomojoje išvykoje į Utenos regioninį profesinį mokymo centrą. Čia jie aplankė modernias laboratorijas, susipažino su įranga, domėjosi technologiniais procesais ir galimybėmis atlikti praktiką.

Sausio 14 d. būsimieji maisto produktų technologai susitiko su šios studijų programos absolventais: Tautvydu Kamsiuku (UAB „Švyturys – Utenos alus“ Utenos alaus daryklos fermentavimo cecho vadovas) ir Migle Karnackaite (UAB „Rokiškio pieno gamyba“ mikrobiologijos laboratorijos specialistė, studijas tęsianti VDU magistrantūroje).

Tautvydas studentams skaitė paskaitą apie nealkoholinių gėrimų gamybos ypatumus. Miglė pasidalino darbo patirtimi pieno mikrobiologijos laboratorijoje, papasakojo apie galimybę, baigus kolegines studijas, tęsti studijas magistrantūroje.

Diskusijos metu studentai aktyviai domėjosi gamybos ir maisto kontrolės procesais, uždavė daug klausimų, į kuriuos gavo išsamius atsakymus.