Jaunimas mokosi pilietiškumo

2021-11-04

Įgyvendinamos projekto „Jaunimo pilietiškumo gebėjimų ugdymas, skatinant juos įsitraukti į vietos bendruomenių gyvenimą“ veiklos:

  • Spalio 13 d. Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje vyko I-ieji jaunimo pilietiškumo gebėjimų ugdymo mokymai „Savanorystė kaip asmenybės augimo, profesinio tobulėjimo ir bendruomeniškumo supratimo būdas".
  • Spalio 28 d. nuotoliniu būdu vyko II-ieji jaunimo pilietiškumo gebėjimų ugdymo mokymai „Pilietiškumas - įgytas ar įgimtas?“

Mokymus vedė Verslo ir viešosios vadybos katedros docentė, socialinių mokslų daktarė Sandra Jakštienė. Lektorė nuo 2014 m. dalyvauja nacionalinėje Jaunimo savanoriškoje tarnyboje kaip regionų koordinatorė, mentorė ir savanorius priimančios organizacijos kuratorė. Taip pat ji pati savanoriauja 3 nevyriausybinėse organizacijose, neatlygintinai skiria laiką ir dalijasi savo žiniomis, patirtimi bei įgyvendina socialinius projektus bendruomenėse.

Mokymų dalyvių atsiliepimai:

Laura: „Mokymai buvo tikrai įdomūs ir verti dėmesio, pilietiškumą pamačiau iš kitos pusės bei sužinojau, kad esu pakankamai pilietiška.“

Ernesta: „Mokymai buvo labai naudingi ir labai patiko.“

Astijus: „Mokymai naudingi, pasiaiškinome, ką reiškia būti pilietišku ir  kad pilietiškumas yra ne įgimtas, o įgytas.“

Mokymų akimirkos.

***

Projektą įgyvendina Utenos kolegija. Projektas finansuojamas iš Utenos rajono savivaldybės biudžeto lėšų.