utenos-kolegija.lt

Planuojamos tikslinės stipendijos stojantiems į žemės ūkio specialybes

Planuojamos tikslinės stipendijos stojantiems į žemės ūkio specialybes

Žemės ūkio sektoriui labai trūksta specialistų, todėl  Žemės ūkio ministerija skatina stojančiuosius į valstybei reikalingų žemės ūkio srities studijų programas papildomomis priemonėmis – tikslinėmis ir skatinamosiomis stipendijomis. Iki šiol tokios stipendijos buvo skiriamos tik universitetų studentams.

Numatoma  tikslines stipendijas skirti ir stojantiems į kolegijas, kurių vaidmuo ruošiant vidurinės grandies specialistus bei užtikrinant aukštojo mokslo prieinamumą, ypač nuo didžiųjų universitetinių miestų nutolusiuose regionuose, labai svarbus. Žemės ūkio specialistus ruošia ir Utenos kolegija. Partnerės – VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokyklos bazėje (Molėtų r.) įgyvendinama kolegijos Žemės ūkio technologijos studijų programa.

Tikslinės stipendijos būtų mokamos tik studentams, įstojusiems į valstybės finansuojamas vietas. Tikimasi, kad tikslinės stipendijos paskatintų labiau rinktis Vyriausybės nustatytas prioritetines studijas, taip pat padidintų galimybes į valstybės finansuojamas vietas pritraukti daugiau gabių, aukštesnius mokymosi pasiekimų įvertinimus turinčių ir labiau motyvuotų stojančiųjų.

Plačiau skaityti čia.