utenos-kolegija.lt

Studentai atskleidė savo verslumą ir kūrybiškumą

Studentai atskleidė savo verslumą ir kūrybiškumą

Balandžio 18 d. A. ir M. Miškinių bibliotekoje įvyko projekto „Studentų verslumo ir kūrybiškumo ugdymas Utenos, Vilniaus ir Panevėžio regionuose (IN CORPORE)“ II-ojo mokymų ciklo baigiamasis renginys ir studentų verslumo ir kūrybiškumo ugdymo konkursas IN CORPORE.

Daugiau nei pusmetį projekto dalyviai,  dalyvaudami žinomų lektorių paskaitose ir praktiniuose užsiėmimuose, mokėsi naujų įgūdžių, sėmėsi įdomios patirties ir susibūrę į komandas ruošėsi šiam konkursui.

Konkurse savo idėjas, kaip išspręsti identifikuotą verslo, viešojo sektoriaus ar bendruomenės problemą,  pristatė Utenos kolegijos komandos ,,Drąsa“, ,,Baltoji pelėda“ ir RIDOG bei Panevėžio kolegijos komanda ,,Forever young“. Komandų pristatymus ir problemų sprendimo būdus vertino reikli ekspertų komisija: pirmininkas Jurgis Dumbrava, Panevėžio pramonės, prekybos ir amatų rūmų Utenos filialo direktorius;  narės: Vijolė Satkauskienė, UAB „Verslo barometras“ direktorė; Snieguolė Kadakšienė, VšĮ Utenos verslo informacijos centro projektų administratorė; Zita Ribokienė, Utenos kolegijos Medicinos fakulteto lektorė, Projekto ugdymo turinio metodų  analitikė; Dalia Urbonienė, Panevėžio kolegijos Studijų, karjeros ir užimtumo centro vadovė, Projekto regiono problemų analitikė; Agnė Butautaitė, UAB „Kavos dėžutė“, direktorė; Aurelija Pelenienė, Utenos kolegijos Projektų valdymo skyriaus vedėja, Projekto vadovė.

Visos komandos parodė ne tik verslumą, bet ir socialinį atsakingumą, įdėjo daug komandinio darbo išbandydamos savo sumanymus praktiškai.

Pirmąja vieta buvo įvertintas komandos ,,Baltoji pelėda“ pasiūlytas sprendimas, kaip teikti senjorų iš atokių vietovių pavėžėjimo paslaugą. Antroji vieta teko komandai ,,Forever young“ už sumanymą sukurti programėlę senjorams, padedančią bendrauti ir teikti vieni kitiems reikalingą pagalbą. Trečioji - komandai RIDOG už gyvūnų viešbučio steigimo mintį, ketvirtoji – komandai ,,Drąsa“ už grožio paslaugų erdvę, kuria galėtų pasinaudoti ir moterys, turinčios mažiau pasitikėjimo bei lėšų atskleisti savo grožį.

Nugalėtojų komanda ,,Baltoji pelėda“ (studentai Jurgita Žilytė, Karolina Bružaitė, Kamilė Bernotaitė, Aivaras Vadeiša ir dėstytoja Jūratė Aksomitienė) savo verslumo kelionę tęs Suomijoje, stažuotėje Tamperės taikomųjų mokslų universitete. Antros ir trečios vietos laimėtojai apdovanoti piniginiais prizais, o ketvirtoji komanda – dovanomis.

Kaip sakė komisijos pirmininkas Jurgis Dumbrava, pralaimėtojų šiame konkurse nebuvo. Visi jo dalyviai gavo neįkainojamų dalykų – naujų žinių, vertingos patirties, pasitikėjimo ir drąsos kartu siekti savo įdėjų įgyvendinimo.

Karjeros ir komunikacijos skyriaus specialistė Ramutė Kavoliūnienė

Pauliaus Šakalio nuotraukos

***

Projektas ,,Studentų verslumo ir kūrybiškumo ugdymas Utenos, Vilniaus ir Panevėžio regionuose (IN CORPORE)" Nr. 09.3.1-ESFA-K-731-01-0012   sėkmingai įgyvendinamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų bendrai finansuojamomis lėšomis.