utenos-kolegija.lt

Studentų vizitas vienintelėje Baltijos šalyse finansų ir rinkų laboratorijoje

Studentų vizitas vienintelėje Baltijos šalyse finansų ir rinkų laboratorijoje

Lapkričio 8 d. Buhalterinės apskaitos studijų programos studentai su dėstytojomis J. Aksomitiene ir N. Pakalniene lankėsi vienintelėje Baltijos šalyse bei Lenkijoje „Bloomberg“ finansų ir rinkų laboratorijoje „Bloomberg Financial Markets Lab“. Su laboratorijos galimybėmis studentus supažindino bei mokymus vedė prof. Andrius Guzavičius. Kolegijos studentai su profesoriumi  diskutavo apie galimybes, kurios leidžia dirbti tikroje ekonominėje aplinkoje, ir iššūkius, su kuriais susiduria šiandieninis verslas.. 

Šioje laboratorijoje KTU studentai turi prieigą prie informacinės platformos „Bloomberg Professional“, kurią naudoja daugiau nei 320 tūkst. verslo lyderių ir finansų profesionalų visame pasaulyje. Ji laikoma geriausiu pasaulyje finansų ir verslo institucijoms sukurtu produktu, o KTU tapo pirmuoju universitetu Baltijos šalyse ir Lenkijoje, turinčiu tokią laboratoriją.

Laboratorija įrengta III EVF fakulteto aukšte – už stiklinės sienos rikiuojasi keliasdešimt „Bloomberg“ terminalų, kurie duomenis apie finansų rinkas teikia kiaurą parą. Nuolat atsinaujinanti informacija pateikiama ir per projektorius, sienas puošia pasaulio finansų sostinių laiką rodantys laikrodžiai.

Ši laboratorija teikia naudą ne tik studentams – ji suteikia galimybę verslui bei viešojo sektoriaus organizacijoms priimti naujus darbuotojus, kurie yra pasiruošę ekonominio pasaulio iššūkiams ir žino daug praktinės informacijos apie rinkose vykstančius procesus.