utenos-kolegija.lt

Edukacinis simuliacinis žaidimas studentams

Edukacinis  simuliacinis žaidimas studentams

Spalio 18 d. Utenos kolegijoje vyko edukacinis  simuliacinis žaidimas ,,Europos Parlamentas". Šis žaidimas sukurtas Žmogaus studijų centro ekspertų bendradarbiaujant su Europos Parlamento Informacijos biuru Lietuvoje ir remiantis Civitta Estonia parengtu edukaciniu simuliaciniu žaidimu „Europos Parlamentas“.

Su studentais bendravo ir žaidimą pristatė Europos Parlamento Informacijos biuro Lietuvoje vadovė D. Jakaitė, Biuro darbuotojos N. Bružienė ir E. Ramašauskaitė. Žaidimą vedė Žmogaus studijų centro lektorius Justinas Burokas.

Žaidimo dalyviais - europarlamentarais tapo VV-16 gr., TV-16 gr., T-14 gr., T-16 g. bei Erasmus+ studentai, kuriuos išmėginti naują patirtį paskatino dėstytojai R. Jodienė, R. Kavoliūnienė, D. Petrėnaitė, V. Steponėnienė, D. Čepėnienė bei V. Žemčiugovas. Pasisikirstę į komandas studentai dalyvavo derybose ir praktiškai pamatė, kaip priimami sprendimai, kaip ieškoma (o kartais ir nesurandama) kompromisų. Kadangi daugiašalės derybos yra neatsiejama Europos Parlamento darbo dalis, taip studentai susipažino  ir su Europos Parlamento darbo specifika, sužinojo, kaip veikia valstybės ir Europos Sąjungos institucijos ir kaip svarbu būti pilietiškai aktyviems.

Dalyvaudami šiame žaidime studentai sustiprino savo komunikacinius gebėjimus, įgijo tarpkultūrinės patirties. Renginį organizavo kolegijos Kalbų ir komunikacijos katedra.