utenos-kolegija.lt
    Imitacinė bendrovė (toliau IB) – verslo mokymo tikslais veikianti imitacinė verslo įmonė, veiklą vykdanti uždarame imitacinių bendrovių pasauliniame tinkle. IB veikia SimuLith tinkle, kuris priklauso tarptautinei asociacijai „EUROPEN – Pen International“ (http://cms.europen.info), vienijančiai virš 7500 VPMF 42-ose pasaulio šalyse.
    Utenos kolegijoje veikia 2 imitacinės bendrovės „Interjeras“ ir „Siluetas“. Šios bendrovės savo veiklą pradėjo nuo 1994 m. Per tą laikotarpį praktiką IB atliko virš 1700 studentų.
    IB „Interjeras“ ir „Siluetas“ nuo 2005 metų yra atestuotos, yra gavę tarptautinius EUROPEN – Pen International pažymėjimus ir turi teisę išduoti tarptautinius „EUROPEN – Pen International“ pažymėjimus studentams, atlikusiems praktiką IB bei įrodžiusiems praktikos metu pasiektus techninius, profesinius ir  socialinius įgūdžius. Nuo 2007 m. yra išduota 116 tarptautinių „EUROPEN – Pen International“ pažymėjimų studentams. Nuo 2015 m. lapkričio 5 dienos Utenos kolegijoje veikiančių IB vadovės Rasa Bražulienė ir Ramutė Narkūnienė yra LIBA (Lietuvos imitacinių bendrovių asociacijos) steigėjos ir narės.
     Imitacinės bendrovės sėkmingai prekiauja su panašaus pobūdžio firmomis Lietuvoje bei užsienio šalyse Vokietijoje, Belgijoje, Austrijoje, Švedijoje, Danijoje, Šveicarijoje, Olandijoje, Suomijoje, Kanadoje, JAV ir kitose pasaulio šalyse. Įgyta patirtis realizuojama dalyvaujant Lietuvos ir tarptautinėse imitacinių bendrovių mugėse, vykstančiose kiekvienais metais. Utenos kolegijos IB jau turi nemažą dalyvavimo Lietuvos ir tarptautinėse imitacinių bendrovių mugėse patirtį. IB yra dalyvavusios mugėse Danija (1994), Čekija (1997, 2014), Slovakija (2003), Suomija (2005), Austrija (2006), Slovėnija (2016, 2018). Dalyvauta parodoje Expo Aukštaitija‘2010.
     Siekiant ugdyti studentų verslumo bei gebėjimo bendrauti užsienio kalba įgūdžius, IB kasmet dalyvauja tarptautinėse imitacinių bendrovių mugėse. 2017-2018 m.m. abi imitacinės bendrovės dalyvavo tarptautinėje mugėje Kaunas'2018 Lietuvoje, o IB „Interjeras“ komanda 2018 m. vasario 13 d. dalyvavo tarptautinėje mugėje Celje, Slovėnija.
       

       2018-04-26 tarptautinė IB mugė Kaunas‘2018:   

IB „Siluetas“ veikla mugės metu buvo įvertinta:

  • Bronzine nominacija Už originaliausią stendą tarp aukštųjų mokyklų bendrovių;
  • Diplomas konkurso “Verslo labirintai” nugalėtojas;
  • Apdovanojimas “Iniciatyviausias IB Siluetas” darbuotojas 2017” Gintarė Kurčiūnaitė (BA-16 gr.).

IB „Interjeras“ veikla mugės metu buvo įvertinta:

  • Auksine nominacija Už geriausią gebėjimą reklamuoti savo imitacinę bendrovę, jos prekes ir paslaugas tarp aukštųjų mokyklų bendrovių;
  • Geriausios vadybininkės diplomas tarp aukštųjų mokyklų bendrovių - Grėta Vitkelytė (TV-16 gr.).

       2018-02-13 tarptautinė mugė Celje, Slovėnija:

IB „Interjeras“ veikla mugės metu buvo įvertinta nominacija už geriausius bendravimo įgūdžius.

      IB yra atvira naujovėms, joje nuolat lankosi miesto ir rajono progimnazijų ir gimnazijų mokiniai, regioninio profesinio mokymo centro moksleiviai. Utenos kolegijos imitacinės bendrovės labai didžiuojasi savo pasiekimais, joje lankosi svečiai iš užsienio šalių, praktiką pagal Erasmus programą atlieka studentai iš užsienio šalių.