Konsultacija telefonu: 8-687-82516
utenos-kolegija.lt
 
 
Kaip tapti paramediku?

Kas gali pretenduoti į Paramediko tęstinio profesinio formalaus mokymo programą?

Plačiau: […]

Minimalus reikalaujamas išsilavinimas kvalifikacijai įgyti – vidurinis išsilavinimas.

Tęstinis profesinis formalusis mokymas skirtas:

  • ne pirmajai kvalifikacijai įgyti;
  • tobulinančiam turimą ar siekiančiam įgyti kitą kvalifikaciją;
  • baigusiam tęstinio formaliojo profesinio mokymo programą ir (ar) nustatyta tvarka gavusiam jo įgytų kompetencijų įvertinimą, suteikiama atitinkamo lygio kvalifikacija;
  • turinčiam aukštojo mokslo išsilavinimą.

Ko mokysis ir ką dirbs paramedikas?

Plačiau […]

Programos trukmė: 1,5 m. Apimtis: 90 kreditų.

Paramediko modulinė profesinio mokymo programa yra skirta parengti kvalifikuotą paramediką, kuris būtų fiziškai ir psichologiškai pasirengęs savarankiškai ir komandoje su kitais asmens sveikatos priežiūros specialistais  teikti medicinos pagalbą urgentinių situacijų metu.

Įgiję paramediko kvalifikaciją asmenys galės verstis paramediko praktika Lietuvos Respublikoje tik asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, turinčioje galiojančią įstaigos asmens sveikatos priežiūros licenciją teikti skubiosios medicinos pagalbos paslaugas ir (ar) kitas sveikatos priežiūros paslaugas, kurias pagal teisės aktų reikalavimus kartu su kitais sveikatos priežiūros specialistais turi teikti ir paramedikas. Paramedikas paslaugas teikia visų amžiaus grupių pacientams. Paramedikas sveikatos apsaugos sistemoje dirba savarankiškai arba komandoje, kartu su kitais asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančiais specialistais.

Darbas reikalauja fizinės ištvermės, psichologinio atsparumo, gali būti dirbama pamainomis, darbo metu privaloma dėvėti specialiuosius darbo drabužius. Paramedikas savo veikloje vadovaujasi darbuotojų saugos ir sveikatos, ergonomikos, darbo higienos, priešgaisrinės saugos ir aplinkosaugos reikalavimais. Jam svarbios šios asmeninės savybės: atsakingumas, tikslumas, fizinis ištvermingumas, gebėjimas mokytis, gebėjimas dirbti komandoje, gebėjimas greitai orientuotis, empatija.

Kvalifikaciją sudarančioms kompetencijoms įgyti skirti moduliai:

Kompleksinis žmogaus kūno vertinimas ir komunikacija. Išmoksite vertinti žmogaus kūno anatomiją, fiziologiją, patologiją. Gebėsite bendrauti ir bendradarbiauti su pacientais bei jų šeimų nariais, sveikatos priežiūros komandos nariais, institucijomis, susijusiomis su asmens sveikatos priežiūra.

Pirmosios pagalbos teikimas. Įgysite kompetencijas teikti pirmąją pagalbą ir atlikti pradinį nukentėjusiojo gaivinimą.

Būtinosios medicinos pagalbos teikimas pagal kompetenciją. Sužinosite, kaip atpažinti paciento ūmias būkles ir traumas. Išmoksite teikti pacientui būtinąją medicinos pagalbą ūmių būklių ir traumų atvejais.

Paciento transportavimas. Įgysite kompetencijas paruošti pacientą transportuoti ir jį transportuoti. 

Prevencinių medicinos priemonių taikymas. Susipažinsite sveikatos sutrikimų profilaktikos priemonėmis ir išmoksite taikyti prevencines medicinos priemones.

Medicinos pagalbos teikimas ekstremalių situacijų metu – būsite pasiruošę veikti ekstremalių situacijų metu ir teikti medicinos pagalbą ekstremalių situacijų metu.

Kompetencijų vertinimas vyksta įsisavinus (baigus) kiekvieną modulį. Baigus visą modulinę programą vyksta įgytų kompetencijų vertinimas – testas ir praktinė užduotis (iš visų programos mokymosi rezultatų).

Kaip ir kada pateikti dokumentus?

Plačiau […]

Priėmimas - nuo 2020 m. gegužės 20 d. Prašymai mokytis pildomi LAMA BPO informacinėje sistemoje.

Kur kreiptis kilus klausimams?

Plačiau […]

Dėl informacijos apie priėmimą bei pagalbos teikiant dokumentus kreiptis į Dokumentų priėmimo tarnybą:

Maironio g. 7, 13 kab., Studijų skyrius.

Darbo laikas:

  • Pirmadienis – ketvirtadienis 8.00–17.00 val., pietų pertrauka 12.00–12.30 val.
  • Penktadienis 8.00–14.30 val., pietų pertrauka 12.00–12.30 val.

Tel.: 8 687 82 516, 8 677 95 978.

El. paštas priemimas@utenos-kolegija.lt

Pasiterauti apie programą galite el.paštu d.sakalyte@ukolegija.lt