utenos-kolegija.lt
Geriausiai besimokantys studentai gali atgauti įmokas už studijas

Valstybinio studijų fondo (toliau Fondo) valdyba patvirtino sąrašą asmenų, kuriems bus kompensuota už studijas sumokėta kaina. Į studijas investuotas lėšas gali atgauti net 2428 geriausius rezultatus pasiekę studentai ir alumnai, studijavę valstybės nefinansuojamose studijų vietose.

Švietimo ir mokslo ministerijos sprendimu kompensacijoms skirta suma išaugo nuo 3,765 mln. eurų iki 4,965 mln. eurų.

„Aukštųjų mokyklų pateiktais asmenų elektroninio pašto adresais išsiųsti pranešimai apie paskirtą paramą. Dėl asmens duomenų saugumo negalime skelbti viešų kompensacijas gavusių asmenų sąrašų, todėl Fondas siunčia elektroninius laiškus studentams“, pasakojo Fondo vyriausiasis specialistas (ryšiams su visuomene) Gediminas Dubonikas.

G. Dubonikas priminė, kad norėdami gauti kompensacijas, asmenys Fondo tinklalapyje, informacinėje sistemoje „Parama“ turi pateikti prašymus šiai kompensacijai išmokėti. Jei asmuo iki 2016 m. gruodžio mėn. 13 dienos tokio prašymo nepateiks, laikytina, kad už studijas suteiktos kompensacijos jis atsisako. Tačiau, pasak G. Duboniko, studentai prašymus kompensacijai išmokėti pildo aktyviai.

Šiemet kompensacijos paskirtos net 9,69 proc. asmenų – palyginimui, 2012  m. kompensacijos buvo paskirtos 6,18 proc. studentų. „Nors dar tiksliai nežinome, kiek studentų šiemet paskirtas kompensacijas atsiims, tačiau akivaizdu, kad pastaraisiais metais kompensacijas gaunančių studentų procentas gerokai išaugo ir beveik pasiekia įstatymo nustatytą maksimalią 10 proc. ribą“, – džiaugėsi E. Jasaitis.

Primename, kad pasitaiko atvejų, kai studentas netiksliai nurodo savo kontaktinius duomenis ar jau nebesinaudoja el. pašto dėžute, kurią pateikė aukštojoje mokykloje pasirašydamas studijų sutartį. Tačiau net ir negavus pranešimo, sužinoti apie paskirtą kompensaciją galima prisijungus prie Fondo informacinės sistemos „Parama" , kurioje tie, kuriems šiemet paskirtos kompensacijos, matys prašymo formą kompensacijai išmokėti. Atskiro pranešimo apie paskirtą kompensaciją sistemoje nėra.

Plačiau apie galimybę atgauti studijų įmoką  galite sužinoti:

STUDIJŲ KAINOS KOMPENSAVIMAS